Menu

NOWA KIA CEED W POLSCE NA POCZĄTEK WAKACJI!

Nowa Kia Ceed wyróżnia się dynamicznym wyglądem oraz innowacyjnymi technologiami, które wpływają na poprawę komfortu i bezpieczeństwa podróżowania.

  • Kompaktowy hatchback marki Kia otrzymał jeszcze bardziej sportowy wygląd
  • Nowe technologie zwiększają jakość jazdy, bezpieczeństwo i komfort obsługi
  • Pierwszy model marki Kia, który może być wyposażony w system Lane Follow Assist, zapewniający drugi poziom jazdy autonomicznej
  • W ofercie szeroka gama zaawansowanych systemów asystujących
  • Gama silników obejmuje 140-konną jednostkę napędową T-GDi o pojemności 1,4 litra oraz nowego, wydajnego, 1,6-litrowego turbodiesla „U3”
  • Odświeżona pisownia nazwy modelu, która zmienia się z cee’d na Ceed
  • Ceed trzeciej generacji będzie produkowany na Słowacji i oferowany w standardzie z siedmioletnią gwarancją (do 150.000 km)
  • Produkcja rozpocznie się w maju, sprzedaż ruszy pod koniec drugiego kwartału 2018 roku

Przed światową premierą podczas marcowego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie Kia Motors zaprezentowała nową generację modelu o nazwie Ceed. Trzecia generacja popularnego Ceeda, zaprojektowanego i produkowanego w Europie, wzmocni na Starym Kontynencie pozycję marki Kia w segmencie kompaktowych hatchbacków dzięki innowacyjnym systemom, jednocześnie atrakcyjnej i sportowej stylizacji i znakomitym właściwościom jezdnym.

Od początku produkcji pierwszej generacji Kia cee’d, która w nowym zakładzie na Słowacji rozpoczęła się w grudniu 2006 r., bramy fabryki opuściło ponad 1,28 miliona egzemplarzy. Model trzeciej generacji otrzymał zmodyfikowaną pisownię nazwy – dotychczasową cee’d zastępuje Ceed, która pochodzi od hasła „Community of Europe, with European Design”. Od 2012 r., w którym rozpoczęto wytwarzanie modelu drugiej generacji, z taśm fabryki zjechało ponad 640.000 samochodów. Za sprawą Ceeda trzeciej generacji udział marki Kia w sprzedaży w Europie ma być jeszcze większy niż dotychczas.

Podobnie jak modele poprzednich generacji, także Ceed numer 3 został zaprojektowany i skonstruowany we Frankfurcie w europejskim ośrodku marki Kia. Centrum R&D zlokalizowane w Niemczech odpowiadało nie tylko za design auta, ale również za jego konstrukcję i jej dopracowanie. Nowy Ceed będzie produkowany w zakładzie w Żylinie na Słowacji. W tym samym, w którym powstają również Sportage i Venga.

Michael Cole, dyrektor operacyjny Kia Motors Europe, powiedział – „Od kilkunastu lat Kia Ceed jest kluczem do stałego rozwoju marki w Europie. Wprowadzenie do oferty modelu zaprojektowanego i skonstruowanego z myślą o europejskich odbiorcach było dla nas przełomowym momentem”.

„Bazując na solidnym fundamencie, który Kia w Europie zawdzięcza dwóm poprzednim generacjom kompaktowego hatchbacka, nowy Ceed oferuje nowoczesny design i zaawansowane technologicznie systemy zwiększające komfort obsługi oraz wygodę i bezpieczeństwo podróżowania. Dzięki nowym silnikom i zawieszeniu kół samochód będzie przyjemniejszy w prowadzeniu i bardziej komfortowy. Jednocześnie będzie oferował tak samo wysoką jakość wykonania, której klienci oczekują dzisiaj od aut marki Kia. Nowy Ceed będzie jednym z najbardziej innowacyjnych samochodów w swojej klasie”.

Światowa premiera nowego Ceeda będzie miała miejsce podczas Salonu Samochodowego w Genewie w pierwszych dniach marca. W tym samym czasie Kia po raz pierwszy zaprezentuje także drugą wersję nadwozia Ceeda. Produkcja jego pięciodrzwiowej odmiany rozpocznie się w maju. Sprzedaż nowego Ceed ruszy pod koniec drugiego kwartału 2018 roku wyłącznie w Europie.

tekst i foto:materiały prasowe importera

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.