Menu
Mag Woźniak i Natura emocji – wystawa malarstwa w Falenicy (patronat magazynu)

Mag Woźniak i Natura emocji – wystawa malarstwa w Falenicy (patronat magazynu)

W swoim najnowszym cyklu „Natura Emocji” Magdalena Woźniak rozprawia się ze swoim intymnym, wewnętrznym światem. Jak sama twierdzi, jest to dla niej rodzaj medytacji, w której najpierw się wycisza, oddala wszelkie troski, a potem daje upust naturalnej ekspresji. Jest to również jej osobista forma radzenia sobie ze światem i otaczającą ją rzeczywistością. Jednak medytacja artystki nie jest jednostronna. Widz zatapiając się w płynnych, przenikających się kształtach układających się w formę kwiatów, również doznaje uczucia błogiego spokoju. Odbiorca sam wchodzi w pewien rodzaju transu.

Emocjonalność, szczególnie ta kobieca, ma wiele barw i odcieni. Emocje z obrazów Magdy Woźniak są jak kojący opatrunek dla oczu. Błękity delikatnie przechodząc w beże i biele uderzają czystością i subtelnością formy. Nawet kiedy artystka używa bardzo intensywnych barw działają one raczej niczym arteterapia, dodając siły i witalności.

Główne przesłanie, jakie ma towarzyszyć wystawie „Natura Emocji” to jak mówi sama artystka „Świadome odkrywanie i pielęgnowanie pozytywnej energii w sobie i otaczającym nas świecie”.

Emocje towarzyszą Nam na co dzień i są nieodłączną częścią życia. Niejeden raz musimy się z nimi zmierzyć i stawić im czoła, chociaż bywają nie łatwe. Magdalena Woźniak znalazła na nie sposób – swoją sztukę. I całe szczęście, bo i my możemy stać się jej częścią.

Wystawie „Natura Emocji” towarzyszyć również będzie film o tym samym tytule. Artystka dosłownie „łapie w nim chwile”. Tak cenne, piękne, krótkie i ulotne. Korona drzew na niebie, kaczki płynące na jeziorze, „wycięte” fragmenty naszej codzienności, ale w taki sposób, jaki nas zaskakuje, jaki skłania do refleksji, pozwala na przemyślenia i chwilę zatrzymania. Jeśli się nie zatrzymamy, to zwyczajnie je przegapimy…

„Natura emocji” to wystawa, która pozwoli te emocje wyciszyć lub bardziej je zrozumieć. Człowiek staje się ich świadomy, co pozwala na większą ich kontrolę i opanowanie. Ale jak wiadomo, emocje czasem są nieobliczalne, wtedy jest na to tylko jedna rada – zwyczajnie dać im upust.

pisze o wystawie Samanta Belling – historyk sztuki, wiceprezes Fundacji Dziedzictwa Kultury Polskiej, art manager w Temple of Dreams Museum & Art Gallery oraz redaktor w magazynie Artysta i Sztuka.

 

Magdalena Mag Woźniak (ur. 1971). Artystka wizualna, dla której najbliższe są malarstwo, grafika, nowe media i design. Członek Związku Artystów Plastyków, członek wspierający OW ZPAP i artystycznej grupy Młodzi Sztuką. Kurator wystaw, animator wydarzeń kulturalnych oraz akcji charytatywnych.  Publicystka, redaktor naczelna i właścicielka portalu kulturalnego Art Imperium.

Tworzy od 2001 roku łącząc i przemiennie wymieniając style, techniki i media. Jednak kluczowe w jej działalności artystycznej, designerskiej i publicystycznej jest ostatnie 10 lat. Ma na swoim koncie wiele projektów artystycznych m.in. Konkurs i związany z nim cykl wystaw MUZA 2015 – Magdalena Abakanowicz, czy Charytatywna Aukcja Dzieł Sztuki na rzecz Fundacji Herosi na Zamku Królewskim w Warszawie. Ku promocji sztuki i kultury zrealizowała ponad 50 filmów prezentujących sylwetki artystów, ich dzieła, a także relacje z wydarzeń kulturalnych. Wykonała kilkadziesiąt projektów i aranżacji wnętrz mieszkalnych oraz komercyjnych.  Poza Art Imperium – ponad 50 jej artykułów o sztuce, designie i o jej projektach artystycznych publikowano m.in. w magazynach takich jak: Villa, Rezydencje, Gentleman, Wnętrze i ogród, Elity, Przedsiębiorcy@eu, Puls Biznesu i Pangea Magazine.

Nagrody i wyróżnienia:

2012 – Kobieta Sukcesu 2011, Akademia Kobiet Sukcesu.

2010 – wraz z zespołem Excellent Design wygrana w Konkursie na projekt i realizację Apartamentu Pokazowego dla Catalina Development w Warszawie.

2008 – Plebiscyt PERFECT STEND – II nagroda – Tabla Ofert.

www.magwozniakart.blogspot.com

 (materiały organizatora)

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.