Menu

Lustra życia i emocji Wioletty Karaś

W piątkowy wieczór, 9 marca 2018 r., w sali wystawowej Instytutu Cervantesa przy ulicy Nowogrodzkiej 22, odbył się wernisaż prac malarskich Wioletty Karaś, zatytułowany Mirrors of Hell & Heaven. Wernisaż poprowadził prezenter Krzysztof Wanio.

Artystka w swoich pracach zaprezentowała z pozoru proste życiowe sytuacje oraz tematy, których głębia dotyka najdalszych zakamarków jestestwa. Był to swoisty pokaz luster  naszego życia i emocji, w których każdy mógł dostrzec prawdę i uczucia, na co dzień niewidoczne dla ludzkiego oka. Wystawa została podzielona na dwie części: mroczną i jasną. Pierwsza część pokazywała ludzi słabych, którzy błądząc, nie mogą odnaleźć się w otaczającym ich świecie. Druga, jasna strona obrazowała kobietę i mężczyznę przepełnionych prawdziwą życiową energią, czyli świadomych, uważnych, przepełnionych spokojem i energią.

Poza obrazami Wioletty Karaś, uczestnicy wernisażu mogli podziwiać występ baletu Warsaw Ballet z udziałem Natalii Marii Wojciechowskiej i Łukasza Lewandowskiego. Uczestnikom wernisażu towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Damiana Bartosiewicza, którego koncert był uwieńczeniem tego spotkania. Poza prezentacją najnowszych prac artystki, celem wystawy było również wsparcie inicjatywy „Bieg po Nowe Życie”, na którą zostanie przekazane 10 proc. kwoty uzyskanej ze sprzedaży obrazów.  Artystka po raz szósty zainicjowała akcję „Pomoc to sztuka”.

Color Wings Wioletta Karaś, znana jest z niebanalnych wydarzeń. Podczas jej wernisaży gościom zawsze towarzyszy muzyka na żywo i taniec, które są nieodłącznym elementem życia i pracy artystki. W najbliższej przyszłości artystka rozwinie skrzydła w Australii, gdzie rozpoczęła już współpracę z galerią sztuki w Melbourne.

Mamy nadzieję, że już niebawem odbędzie się  kolejna wystawa tej jakże inspirującej artystki.

Zapraszamy do relacji zdjęciowej z wernisażu.

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.