Menu
Loteria dla (już) zaszczepionych

Loteria dla (już) zaszczepionych

Mająca zachęcić do szczepień loteria zapowiadana była od dłuższego czasu i wreszcie ruszyła! Być może byli nawet tacy, którzy odkładali szczepienie na później, by wziąć w niej udział. Jeśli tak zrobili, to był błąd. W loterii mogą wziąć udział tylko zaszczepieni! Udział można zgłosić wcześniej, ale w losowaniu będziemy mogli wziąć udział dopiero po szczepieniu, w przypadku szczepionek dwudawkowych, po drugim szczepieniu.

Swój udział w loterii najlepiej zgłosić wchodząc na Internetowe Konto Pacjenta. Potrzebny będzie nam tzw. profil zaufany, który dziś można wyrobić bez wychodzenia z domu. Ale można się też na nie zalogować korzystając z danych do logowania do konta bankowego PKO BP (zarówno iPKO, jak Intellligo), Pekao SA, BOŚ, BNP Paribas oraz banków spółdzielczych zrzeszonych grupie BPS. Ostatnio dołączył nienależący do tej grupy Bank Spółdzielczy w Brodnicy, co nawiasem jest świetnym chwytem marketingowym. Wspominam o tym, bo rzadko zwraca się na to uwagę, a są to banki, w których konta bankowe ma zdecydowana większość Polaków. Gdy wejdziemy na swoje konto pacjenta, w prawym górnym rogu odnajdziemy ikonę loterii i trzeba na nią kliknąć. Jeśli nie ma naszego numeru telefonu komórkowego, wstawmy go, bo przyjdzie nań SMS z potwierdzeniem wygranej, o ile oczywiście poszczęści się nam w losowaniu. Trzeba też zaznaczyć trzy zgody i jeszcze raz potwierdzić chęć udziału w loterii. I to wszystko. Jeśli nigdy nie odwiedziliśmy naszego Internetowego Konta Pacjenta, to warto go jeszcze przejrzeć, by dowiedzieć się co Wielki Brat o nas wie A wie na prawdę sporo! Odnajdziemy tu też receptę, jeśli nam się gdzieś zawieruszyła.

Dla wykluczonych cyfrowo jest jeszcze infolinia, można zadzwonić pod numer 989, ten sam, który służy do rejestracji na szczepienie.

Zaszczep się i wygraj !

Warto? Warto, jedna osoba na dwa tysiące otrzyma 200 złotych, a jedna na pięćset 500 złotych. Pójdzie na to większość pieniędzy przeznaczonych na loterię, bo 14,3 mln złotych.

To jeszcze nie wszystko, aż do końca września zaszczepieni co tydzień będą brać udział w losowaniu 60 nagród po 50 tysięcy i 720 elektrycznych hulajnóg Segway-Ninebot (ja chcę hulajnogę!). A co miesiąc 6 nagród po 100 tysięcy i sześciu samochodów Toyota Corolla. Im wcześniej zgłosimy swój udział w loterii, w tym większej ilości losowań weźmiemy udział! A na koniec odbędzie się jeszcze losowanie głównych nagród, dwóch w wysokości aż miliona złotych oraz dwóch samochodów Toyota C-HR.

Poskutkuje? Zobaczymy, podobną zachętę zastosowano w przypadku Narodowego Spisu Powszechnego, ale tam pula nagród była zdecydowanie skromniejsza. Niemal na pewno uderzy w totolotka, czyli Lotto. W końcu ten sam dreszczyk emocji otrzymamy bez sięgania do kieszeni. To zawsze zresztą szybko odstręczało mnie od totka, gdy policzyłem sobie, ile porcji lodów mógłbym zjeść, gdybym w totka nie zagrał (zamiast lodów możecie pomyśleć też o pączkach lub rurkach z bitą śmietaną) i te drobne, ale pewne przyjemności szybko wygrywały z mirażem kumulacji. Totalizator Sportowy jakoś jednak to sobie powetuje, bo to on będzie odpowiadał za techniczną stronę organizacji losowania.

Ja swój udział w loterii oczywiście zgłosiłem i będę brał udział we wszystkich losowaniach, bo zaszczepiłem się już dawno.

Red. Rafał Korzeniewski

A skoro była mowa o loterii Narodowego Spisu Powszechnego, to jeśli dokonaliście samospisu i wciąż nie zgłosiliście swojego udziału w loterii, to możecie to zrobić jeszcze do 7 lipca!

Loteria Narodowego Spisu Powszechnego, weź udział!

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.