Menu
Już dziś rozpoczyna się II Kongres Made in Poland !

Już dziś rozpoczyna się II Kongres Made in Poland !

Już w czwartek rozpoczyna się objęty naszym patronatem medialnym Kongres Made in Poland, ważne wydarzenie dla rozwoju polskiej gospodarki. Odbędzie się on line, jak wiele innych tegorocznych wydarzeń, a powodem jest oczywiście pandemia. Transmitowany będzie z polskiej ambasady w Berlinie, jednak jego uczestnicy – tak, jak w przypadku wszystkich tego typy wydarzeń – nie są ograniczeni miejscem, a co najwyżej dostępem do Internetu. Sukcesem była już pierwsza edycja wydarzenia, spodziewać się zatem można, że stanie się to także udziałem drugiej.

Inicjatywa ma na celu promowanie tego, co polskie, tworząc przy tym nasz rodzimy patriotyzm do polskich produktów, usług oraz innowacji. W obliczu nowych wyzwań i szybko zmieniającej się rzeczywistości, kluczową kwestią staje się wspieranie podmiotów polskiej gospodarki i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Organizatorzy Kongresu Made in Poland – a są nim Polska Agencja Przedsiębiorczości i Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Przedsiębiorczości – liczą, że dzięki wymianie doświadczeń i połączeniu eksperckiej wiedzy trzech filarów gospodarki biznesu, administracji i nauki wypracowane zostaną możliwości, które otworzą nowe perspektywy rozwoju. Tworzymy idealną przestrzeń do rozmowy, współpracy i działania.

Organizatorzy spodziewają się, że w Kongresie Made in Poland weźmie nawet 30 tysięcy uczestników, którzy będą mieli możliwość wypowiedzieć się na temat kluczowych możliwości i rzucić nowe spojrzenie na kwestie gospodarcze. Partnerami poszczególnych paneli dyskusyjnych będą eksperci, którzy mają realny wpływ na funkcjonowanie danych sektorów gospodarki.

Rozpoczynający się Kongres to 5 paneli dyskusyjnych, podczas których podejmowane będą najistotniejsze tematy związane z rozwojem ekonomicznym i społecznym. Zatytułowano je: „Polska – kraj zielonej rewolucji”, „Nauka, biznes – siła polskich innowacji”, „Polish Success Story”, „Biznes bez granic”, „Rynek spożywczy w Polsce”. Poruszone zostaną takie zagadnienia, jak kondycja gospodarcza producentów, wpływ programów rządowych na rozwój rodzimej gospodarki, rola firm rodzinnych, pozycja polskich producentów na arenie międzynarodowej czy wyzwania czekające polską gospodarkę.

A całość zakończy wirtualne zwiedzanie Berlina z przewodnikiem i uroczysta, której gwiazdą będzie Rosalie, polska artystka niemieckiego pochodzenia i stąd zapewne ten wybór. Jej muzykę opisuje się jako połączenie nowoczesnego, elektronicznego brzmienia z tradycyjnym wokalem. W 2018 roku była nominowana do nagrody Fryderyka w kategorii ,,Fonograficzny debiut roku”, a jej piosenki mają miliony wyświetleń w serwisie YouTube. Z występami online jest zatem obeznana świetnie!

aktualna agenda kongresu

Wciąż jeszcze otwarta jest rejestracja na kongres i można zgłosić swoje uczestnictwo!

www.kongresmip.pl

Patronat honorowy nad Kongresem Made in Poland objęli Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), Polska Akademia Nauk (PAN), Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej. Warto wspomnieć o gościach honorowych, śród nich nie sposób nie wspomnieć o prof. Jerzym Buzku, byłym premierze i przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, Andrzeju Malinowskim, prezesie Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeju Malinowskim, Krzysztofie Pietraszkiewiczu, prezesie Związku Banków Polskich oraz prof. Elżbiecie Mączyńskiej, prezesie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Instytucjonalnymi partnerami Kongresu Made in Poland są Polska Izba Handlu, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Polsko-Słowacka Izba Przemysłowo Handlowa, Polsko-Dominikańska Izba Gospodarcza i Polsko-Afrykańska Izba Przemysłowo-Handlowa.

Warto jeszcze odnieść się do tego, dlaczego Niemcy wybrano na miejsce tego wydarzenia. To najważniejszy partner gospodarczy Polski nie tylko w Europie, ale i w ogóle. Do tego stale rośnie, w ciągu 9 lat, czyli niecałej dekady handel pomiędzy nami urósł o prawie 85%. Polska jest niezwykle ważnym partnerem także dla Niemiec, zajmujemy piąte miejsce.

Red. Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.