Menu
7. Kongres Nowoczesnej Gospodarki 2019, weź udział!

Kongres Nowoczesnej Gospodarki, weź udział!

To już siódmy Kongres Nowoczesnej Gospodarki. Do udziału w kongresie zapraszają nas Kongregacja Przemysłowo-HandlowaOgólnopolska Izba GospodarczaInstytut Europejskiego Biznesu i Klub Nowoczesnego Biznesu.  Magazyn przedsiębiorcy@eu razem z Klubem Integracji Europejskiej są partnerami tego ważnego wydarzenia.

W programie kongresu zwraca uwagę debata poświęcona handlowi detalicznemu, gdzie od lat trwa spadek liczby małych niezależnych firm, ustępujących miejsca sieciom handlowym, super i hipermarketom, a zwłaszcza dyskontom. Co roku zamykanych są tysiące małych sklepów. Czy zakaz handlu w niedziele, który miał im pomóc rzeczywiście im pomógł, czy w rzeczywistości zaszkodził? I co może nawet istotniejsze, jaki wpływ ma na towarzysząca temu likwidacja lokalnych hurtowni, naturalnego źródła zaopatrzenia dla takich sklepów. Sieci ich nie potrzebują – same organizują sobie zaopatrzenie – co dla małych sklepów jest nie tyle trudne, co wręcz niemożliwe.

Debatę, w której udział wezmą:

Marzena Gradecka – Prezes Polskiej Grupy Drogeryjnej,

Jan Rakowski – Prezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej,

* Tadeusz Sławik – Przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Zakupowej Kupiec,

Stanisław Zieńkowicz– Przewodniczący Rady Nadzorczej sieci handlowej „MERCO”,

Wiesław Michałowski – Prezes Kraśnickiej Izby Gospodarczej,

Maciej Ptaszyński– Dyrektor Generalny Polskiej Izby Handlu,

* Ryszard Jaśkowski – Prezes Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem” w Warszawie,

Tadeusz Zagórski – Prezes Naczelnej Rady Zrzeszeń Handlu i Usług,

poprowadzi Jerzy Krajewski, Redaktor Naczelny portalu „Europejska Firma”.

Inne tematy to sukcesja w firmach rodzinnych, również gorący temat (na emeryturę odchodzi pokolenie, które te firmy zakładało), nowe ostrzejsze wymagania dotyczące danych osobowych, a Maciej Orłoś opowie, jak doradzi, jak sobie radzić z wystąpieniami publicznymi (właśnie pożyczyłem jego książkę!).

Gościem specjalnym będzie Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, który przedstawi swój projekt: wprowadzenia wzorem Niemiec dobrowolnej składki na ZUS dla przedsiębiorców w Polsce. Dowiemy się też czym, poza tym zajmuje się na co dzień ten niedawno utworzony urząd.

Tradycyjnie Kongres Nowoczesnej Gospodarki będzie też okazją do wręczenia nagród w konkursach organizowanych organizowana przez Kongregację Przemysłowo-Handlową Ogólnopolską Izbę Gospodarczą, Instytutu Europejskiego Biznesu oraz ULAN, a także odznaczeń państwowych.

Tak, jak poprzedni również 7. Kongres Nowoczesnej Gospodarki odbędzie się w Warszawskim Domu Technika NOT na Czackiego, ponad stuletniej siedzibie tej organizacji, bardziej niż biurowiec przypominającej pałac, w największej, reprezentacyjne sali Balowej. Kongres zakończy wspólny obiad i afterparty w mieszczącej się na parterze gmachu restauracji Avangarda. Szczegółowy program kongresu zamieszczamy poniżej.

więcej: www.kongresng.pl

piątek 10 maja, godzina 10.00 – 16.20 (potem afterparty)

Warszawski Dom Technika NOT, sala Balowa na 3 piętrze

ul. Czackiego 3/5, gdzie to jest

Udział w kongresie jest płatny,  koszt to 150 złotych netto od osoby. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja online na stronie kongresu www.kongresng.pl.

Rafał Korzeniewski

program kongresu

10.30 Rejestracja uczestników. Dobrze, że jesteś – sesja pozytywnych relacji wspierana przez Klub Nowoczesnego Biznesu.

11.00 Otwarcie kongresu, przywitanie gości, przedstawienie wyróżnionych osób, firm i instytucji – Jerzy Krajewski, Wiceprezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej, dyrektor Instytut Europejskiego Biznesu.

11.20 Wystąpienia wybranych gości.

11.30 Handel w Polsce po zmianach w 2018 r. – dr inż. Jan Rakowski, Prezes Kongregacji

Przemysłowo-Handlowej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej.

11.40 Debata o handlu – poprowadzi Jerzy Krajewski.

12.00 Dobrowolna składka na ZUS w Polsce? – Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

12.20 Jak prowadzić wystąpienia publiczne – Maciej Orłoś, dziennikarz, trener z zakresu wystąpień publicznych dla biznesu, autor książki „O sztuce wystąpień publicznych”, wykładowca Eduneo.

12.40 Odznaczenia państwowe.

12.50 Przerwa kawowa – z sesją pozytywnych relacji wspieraną przez Klub Nowoczesnego Biznesu.

13.10 Jak zaplanować zmianę pokoleniową w biznesie rodzinnym – Michał Wojewoda, Dyrektor Operacyjny Instytutu Biznesu Rodzinnego.

13.30 Jak firmy mogą radzić sobie z RODO – Karolina Sybilska, prawnik, specjalista ds. ochrony danych osobowych, Safeguard Consulting.

13.50 Jak dożyć do 100-tki w zdrowiu intelektualnym i somatycznym? – dr n. med. Danuta Myłek, alergolog i dermatolog, autorka książek „Oswoić alergie”, „Od lekarza do kucharza”, przewodnicząca Kapituły Konkursu Najlepszy Dla Zdrowia.

14.10 Plenery malarskie z okazji 100-Lecia Niepodległości Polski – Marek Madej, wiceprezes Fundacji Droga Życia, przewodniczący Kapituły Konkursu Najpiękniejszy Budynek.

14.20 Komunikacja biznesowa bez tajemnic – Marcin Juchniewicz, psycholog, mówca motywacyjny, trener Eduneo.

15.00 Wręczenie dyplomów i statuetek osobom i firmom, wyróżnionym w konkursach Brylanty Polskiej Gospodarki, Efektywne Firmy, Gepardy Biznesu, Mocne Firmy Godne Zaufania, Najbardziej Przedsiębiorcze Miasta, Najlepszy Dla Zdrowia, Najpiękniejszy Budynek, Przyjazny Firmom, Syzyf, Światowa Firma Worldwide Company, Wielki Modernizator Polski.

15.30 Loteria wizytówkowa

15.40 Obiad w Restauracji Avangrada na parterze WDT NOT.

16.20 After party w Restauracji Avangrada – z sesją pozytywnych relacji wspieraną przez Klub Nowoczesnego Biznesu.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.