Menu
Kongres 60 Milionów w Mediolanie, 27 - 29 lutego

Kongres 60 Milionów w Mediolanie

Kongres 60 Milionów, czyli Światowy Zjazd Polonii zagości w Mediolanie po raz pierwszy, choć będzie to już jedenasta jego edycja. I druga w tym roku z zaplanowanych ośmiu. Dość już tej statystyki, ważniejsze, po co? Nie ze względów sentymentalnych, nie po to by powspominać, ale by robić biznes. Tak, biznes! Biznes także dla Polski, bo nasi rodacy z zagranicy mogą być świetnymi naszymi ambasadorami. Trzeba dać im jednak tę szansę i taką szansę właśnie im dajemy. Pierwsze trzy edycje kongresu 60 Milionów odbyły się dwa lata temu, w zeszłym roku było ich już sześć, a w tym ma być osiem. Dwa lata temu i w zeszłym roku zaprosiliśmy ich raz do Polski. Do Rzeszowa, a ściślej do podrzeszowskiej Jasionki i centrum konferencyjnego G2Arena. W tym roku też ich tam zaprosimy, ale wszystkie pozostałe spotkania tak, jak w poprzednich latach odbędą się zagranicą. To my przyjeżdżamy do nich, by się z nimi spotkać.

Podczas kongresu w Mediolanie tylko pierwszy dzień jego uczestnicy spędzą w salach konferencyjnych, a i to też nie cały. Ta część kongresu odbywać się w siedzibie znanego producenta helikopterów Leonardo Helicopters w Veritage, dodajmy, właściciela PZL-Świdnik. A skoro tak, nie mogło zabraknąć w jego programie zabraknąć pokazu helikopterów. Program tego pierwszego dnia takie tematy, jak współpraca z Włochami, transformacje cyfrową i cyberbezpieczeństwo, prezentację Polski jako kraju atrakcyjnego dla inwestorów (z przykładami tych, którzy z tej szansy skorzystali), ale też kraju atrakcyjnego dla turystów, miejsca, gdzie warto się leczyć (ukuto na to może niezbyt szczęśliwą nazwę turystyki zdrowotnej) i wreszcie edukacji. Ale może i my powinniśmy się czegoś od Włochów nauczyć? Taka lekcja też się w programie kongresu znalazła. Bo nasz sektor kosmetyczny może się od Włochów naprawdę sporo nauczyć. A pozostałe dwa dni kongresu to już integracja. Bo powinniśmy z kongresu wyjechać jako przyjaciele. Z ludźmi, których znamy i polubiliśmy lepiej się robi interesy! Drugiego dnia wyjazd do Mediolanu, zwiedzanie miasta, ale też czas na networking. A trzeciego dnia odbędą się zawody narciarskie o Puchar 60 Milionów. Akcent sportowy podczas kongresu jest zawsze obecny, ale po raz pierwszy będą to narty.

Kongres 60 Milionów ma więc naprawdę ciekawy program. I warto się tam wybrać! Bilety na kongres są już dostępne online, tutaj.

Pozostaje jeszcze wyjaśnić nazwę, dlaczego 60 milionów? Bo tyle jest nas, Polaków, na całym świecie.

więcej: www.60mln.pl/y2020/mediolan-2020

Tak, jak podczas poprzednich edycji kongresu 60 Milionów także tę objęliśmy naszym patronatem medialnym.

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.