Menu
Kolejny tydzień bezpłatnych wideokonferencji PARP

Kolejny tydzień wideokonferencji PARP

Przed nami piąty już tydzień bezpłatnych wideokonferencji organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W ciągu tygodnia organizowane są trzy, wszystkie rozpoczynają się o 13.00 i potrwają dwie godziny. Każda na inny temat, ale wszystkie generalnie dotyczą tarczy antykryzysowej i zawartych w niej rozwiązań. Celem jest nie tylko pochwalenie się, co rząd (i agencja) robią dla przedsiębiorców, choć to pewnie też, ale i pomoc dla nich w zorientowaniu się w natłoku szybko uchwalanych przepisów, które mają im pomóc w przetrwaniu trudnych czasów pandemii i najpierw schładzania, a potem odmrażania gospodarki. Bo wcale nie łatwo się w tym rozeznać. Scenariusz jest stały, najpierw prelekcja eksperta, który spróbuje też odpowiedzieć na nasze pytania. Udział jest nie tylko bezpłatny, nie wymaga nawet rejestracji. Wchodzimy na zakładkę, do której link podajemy poniżej i oglądamy. Na tej samej zakładce możemy też przed spotkaniem zadać pytanie ekspertowi, w tym wypadku należy podać swój mail, należy się wiec domyślać, że możemy liczyć na odpowiedź, nawet, jeśli nie padnie ona podczas spotkania. Może on też posłużyć ekspertowi, aby doprecyzować zadane przez nas pytanie. Pytania mogą być też konsekwencją tego, czego dowiemy się podczas wideokonferencji. Albo dotyczyć naszego szczególnego przypadku, a niekoniecznie chcemy, by o naszych problemach dowiedzieli się inni. I dlatego po zakończeniu każdego spotkania pod telefonem 22 101 04 01, dyżurować będzie ekspert PARP.

www.parp.gov.pl/tarcza

poniedziałek 29 czerwca, Biznes w czasach pandemii na przykładzie branży turystycznej

Największe zainteresowanie wzbudzi zapewne pierwsza z nich, poświęcona możliwościom jakie daje tarcza antykryzysowa branży turystycznej, chyba jednak najciężej dotkniętej skutkami pandemii. W tym wypadku nawet trudno mówić o odrabianiu strat, branżę dalej dotyczą duże ograniczenia związane z wciąż panującym tam reżimem sanitarnym. Nie będzie to pierwsze spotkanie poświęcone tej branży, w zeszła środę osobna wideokonferencje poświęcono nowemu narzędziu mającemu jej pomóc, bonowi turystycznemu. Kto nie przeoczył, może obejrzeć nagraną relacje ze spotkania tutaj. Organizatorem zarówno tej, jak i poprzedniej jest Ministerstwo Rozwoju.

środa 1 lipca, Szybka Ścieżka – Koronawirusy

Spotkanie poświęcone będzie nowemu konkursowi na prace B+R z zakresu zapobiegania rozprzestrzenianiu się pandemii koronowirusa tym SARS-CoV-2. Nie można więc powiedzieć, że organizatorzy tych konkursów nie reagują szybko na nowe pojawiające się potrzeby. Do rozdysponowania jest kwota 200 milionów złotych! Organizatorami są Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

czwartek 2 lipca, Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm

Udzielenie tej pomocy w przypadku dużych firm wymagało zgody Komisji Europejskiej. Została już ona udzielona. Temat, ze względu na mniej liczne grono potencjalnych beneficjentow, wzbudzi też pewnie mniejsze zainteresowanie, co nie znaczy, że nie jest ważny. Zarówno dla samych firm, jak i na przykład ich kooperantów. Organizatorem jest Polski Fundusz Rozwoju.

Partnerami organizowanego przez PARP cyklu wideokonferencji jest aż dziesięć instytucji, odpowiedzialnych za różne obszary tarczy. W ich gronie znajduje się Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

red. Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.