Menu
X Konferencja Bezpieczeństwa Narodowego i Gospodarczego

X Konferencja Bezpieczeństwa Narodowego i Gospodarczego

Tematy, które są podejmowane na Konferencji Bezpieczeństwa Narodowego i Gospodarczego nie powinny być dla nikogo z nas obojętne. To, że nie mają one charakteru teoretycznego przekonujemy się śledząc doniesienia z toczącej się u naszych wschodnich granic wojny, ale dotyczą także krajów bezpośrednio w ten konflikt niezaangażowanych. Wśród nich niepoślednią rolę odgrywają zagrożenia w sferze gospodarki, zagrożenia, które wziąć powinien pod uwagę każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą. Ta edycja konferencji, nad którą roztoczyliśmy nasz patronat medialny będzie jubileuszowa, dziesiąta, co jest nie tylko sukcesem organizatorów, ale i dowodem, jak bardzo ta wiedza jest pożądana i przydatna.

Sukces konferencji to nie tylko dobrze dobrana tematyka i szczegółowy program, ale i grono świetnych ekspertów. Są wśród nich ludzie o znanych nazwiskach, organizatorom udało się między innymi pozyskać generała Marka Dukaczewskiego, byłego szefa WSI, Ryszarda Kalisza, znanego adwokata, ale również byłego szefa kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji, Krzysztofa Janika, kolejnego byłego ministra tego resortu, Janusza Piechocińskiego, byłego wicepremiera i ministra gospodarki, prof. Michała Kleibera, byłego ministra nauki i byłego prezesa PAN, czy Krzysztofa Pietraszkiewicza, byłego prezesa Związku Banków Polskich. Organizatorzy zaprosili też do udziału Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw Adama Abramowicza, co ma w tym wypadku wymiar nawet symboliczny. A wymieniliśmy jeszcze nie wszystkich, których by wymienić należało. Większość z nich to nie tylko praktycy, ale też naukowcy.

Tematy, które znalazły się w agendzie konferencji dotyczą tak bezpieczeństwa kraju, jak i naszego własnego. Warto się w nie wczytać, poniżej zamieszczamy szczegółową agendę dwudniowej konferencji, która odbędzie się 26 i 27 września w Centrum Konferencyjnych Falenty pod Warszawą.

Pierwszy dzień konferencji zakończy się patriotyczną galą poświęcona 103 rocznicy Bitwy Warszawskiej, będzie też okazją do wręczenia Pierścieni Niepodległości, którymi honorowane są osoby zasłużone dla bezpieczeństwa kraju, wnoszące istotny wkład dla dobra publicznego, rozwoju gospodarki oraz wizerunku naszej Ojczyzny. Jedną z osób uhonorowanych tym wyróżnieniem jest redaktor naczelna i wydawca naszego magazynu, Barbara Jończyk, założycielka Klubu Integracji Europejskiej, prężnie działającego klubu biznesu.

Udział w Konferencji Bezpieczeństwa Narodowego i Gospodarczego jest płatny, ale na pewno warto. Opcjonalnie można skorzystać z noclegu na terenie centrum konferencyjnego i wyżywienia. Szczegóły związane ze zgłoszeniem udział i organizacyjne odnajdziecie na stronie wydarzenia:

www.konferencjabezpieczenstwanarodowego.swbn.pl

red. Rafał Korzeniewski

 

 

 

 

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.