Menu
Jak docierać do klientów w Internecie?

Jak docierać do klientów w Internecie?

Na kolejnej kawie z ekspertem, cyklicznym spotkaniu w ramach Akademii Wiedzy Klubu Integracji Europejskiej jego członkowie spotkali się w Casa Due Ristoranti, drugim lokalu tej marki po lokalu na Pereca, w którego uroczystym otwarciu zresztą uczestniczyliśmy. Przychodzą tu zjeść lub zrobić zakupy w luksusowych delikatesach pracownicy okolicznych biur, a inni przyjeżdżają tu specjalnie.

My też będziemy mieli okazję, by spróbować, co mają tu smacznego do zjedzenia, ale najpierw czekał nas networking, a potem spotkanie z ekspertem, Anną Pszczółkowską – dyrektorem ds. komunikacji i rozwoju WeNet Group SA, Diamentowym Członkiem naszego klubu, z którą mieliśmy porozmawiać o tym, jak docierać do klientów w Internecie. Ku naszemu zaskoczeniu, doradziła, by nie rezygnować też z bardziej tradycyjnych narzędzi, oni sami zaczynali od Polskich Książek Telefonicznych i Panoramy Firm, czyli od papieru. A na spotkanie przyszykowali dla nas ulotki. Bo i takie narzędzia mogą się przydać i czasem warto po nie sięgać. Bez wątpienia numerem jeden jest jednak dziś Internet, a WeNet Group ma największy zespół doradców specjalizujących się w tej dziedzinie. Powinniśmy być obecni w mediach społecznościowych, nie wyłączając TikToka, bo jego młodzi użytkownicy już wkraczają na rynek pracy i do biznesu, to zatem także nasi potencjalni klienci. Ważna jest też obecność w internetowych katalogach, jak choćby Znany Lekarz, by dać praktyczny przykład. Ale wbrew temu, co jeszcze nie tak dawno wieszczyli niektórzy, strony internetowe wcale nie straciły na znaczeniu i sama obecność w mediach społecznościowych nie wystarczy. Tu z kolei ważne jest, czy zauważą nas Google, bo one w Polsce są bezwzględnie numerem jeden wśród wyszukiwarek, inne w praktyce w ogóle się nie liczą. Czyli pozycjonowanie, nie powinniśmy też wahać się mogąc skorzystać z Google Ads, czyli zapłacić samej wyszukiwarce, by nas łatwiej dostrzegła. Pochwaliła się też stroną przygotowaną przez WeNet dla Roberta Korzeniowskiego, byśmy mogli sami przekonać się co potrafią. Zachęcała też, by skorzystać z darmowego audytu strony, który wskaże na jej słabości, które będziemy mogli usunąć, w zależności od naszych umiejętności, sami lub z ich pomocą. Audyt nie zobowiązuje nas do skorzystania z ich usług. Padło też sporo praktycznych wskazówek, ale więcej będziemy mogli się dowiedzieć wszyscy podczas organizowanych przez nich darmowych szkoleń w ramach akademii e-marketingu, których jako klub jesteśmy strategicznym partnerem. Pierwsze tegoroczne odbędzie się w 15 marca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, kolejne w 23 marca w Muzeum Śląskim w Katowicach i wreszcie 29 marca w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Dołączamy się do tego zaproszenia, warto! Objęliśmy je zresztą też patronatem medialnym naszego magazynu. A na koniec po przedstawieniu najbliższych klubowych planów, zaprosiliśmy na przygotowany dla nas pyszny lunch. A by zachęcić nas, by odwiedzać ich częściej wszyscy otrzymaliśmy kartę stałego klienta i prawo do 10% zniżki na zakupy i to nie tylko w tym lokalu, ale i w tym drugim na Pereca, o którym pisaliśmy wcześniej.

Do zobaczenia zatem w Centrum Olimpijskim, bo zapraszamy w imieniu organizatorów nie tylko członków klubu, chyba, że ktoś ma bliżej do Gdańska lub Katowic, bo w tych szkoleniach na pewno warto wziąć udział!

red. Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.