Menu
Jak założyć multiagencję ubezpieczeniową i czy warto?

Jak założyć multiagencję ubezpieczeniową i czy warto?

Ubezpieczenia to dynamiczna, lecz stabilna branża, a otwarcie własnego biznesu w tym obszarze może przynieść każdemu przedsiębiorcy pewny przychód! Przede wszystkim warto mieć jednak na uwadze to, że potrzeby rynku wciąż się zmieniają, dlatego nawiązywanie współpracy z doświadczonymi partnerami oraz wiodącymi towarzystwami będzie nieodzownym krokiem do osiągnięcia własnego sukcesu w tej dziedzinie.

O czym należy wiedzieć, podejmując decyzję o rozpoczęciu swojej działalności w ubezpieczeniach? Jak otworzyć multiagencję w ramach współdziałania z firmą-matką? Jakich narzędzi może dostarczyć nam na start doświadczony partner o ugruntowanej pozycji na rynku? Który model współpracy warto rozważyć, otwierając własną multiagencję ubezpieczeniową? Na te inne istotne pytania związane z tym zagadnieniem odpowiadamy w poniższym artykule. 

Multiagencja ubezpieczeniowa – czym jest i jakie są jej plusy? 

Multiagencja ubezpieczeniowa to firma mająca umowy z wieloma ubezpieczycielami naraz i pośrednicząca w zawieraniu umów ubezpieczeniowych. Walory takiego rozwiązania biznesowego są oczywiste – więcej różnorodnych ofert, to więcej klientów i większe zyski ze sprzedaży polis! Dzięki rozmaitym propozycjom od wielu towarzystw agenci mogą proponować swoim klientom rozwiązania stricte dopasowane do ich realnych potrzeb, a to niemal stuprocentowa gwarancja, że każdy, kto przekroczy próg multiagencji otrzyma dokładnie to, czego chce! 

Jak otworzyć biznes w ramach multiagencji? 

W Polsce możemy znaleźć wiele multiagencji ubezpieczeniowych, jednak nie wszystkie działają na takich samych zasadach, różniąc się przede wszystkim liczbą współpracujących towarzystw, narzędziami sprzedaży oraz dostępnością ofert. Warto pamiętać o tym przed wyborem odpowiedniego partnera biznesowego. Im większa rozpoznawalność marki na rynku i im więcej współpracujących ubezpieczycieli w ofercie multiagencji, tym łatwiej będzie prowadzić z nią działalność! 

O tym, jak założyć multiagencję ubezpieczeniową w wybranym regionie w ramach własnego biznesu decydują procedury firmy-matki. Doprecyzowując kwestię nomenklatury, tak naprawdę multiagencją nie będzie w tym wypadku nazywany nasz własny nowo otwierany punkt, lecz właśnie większy partner biznesowy. My, zakładając punkt partnerski, franczyzę lub korzystając z innej niezależnej strategii współpracy, będziemy mogli czerpać ze sprawdzonych rozwiązań oraz renomy głównej firmy. I właśnie to jest największym plusem takiego rozwiązania! 

Multiagencja ubezpieczeniowa – franczyza 

Multiagencja ubezpieczeniowa może zaproponować przyszłym partnerom model współpracy nazywany franczyzą. To w dużym uproszczeniu przynależność do pewnej sieci biznesowej pod brandem większego partnera. System franczyzowy bazuje na współpracy dwóch stron umowy: franczyzodawcy gwarantującego umowę wraz z narzędziami do pracy oraz franczyzobiorcy, który prowadzi działalność licencyjną. 

Franczyza to przede wszystkim niepowtarzalna szansa na założenie własnego biznesu w ramach multiagencji, czyli pozostanie pod opieką doświadczonego i znanego w branży partnera. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą prowadzić swoją działalność, lecz bez żmudnej promocji na własną rękę i tracenia dużych nakładów finansowych na start. Skorzystanie z gotowych rozwiązań i kampanii reklamowych to tak naprawdę najkrótsza droga do zaistnienia na rynku i szybkiego osiągnięcia stabilnych przychodów. 

Otwarcie punktu multiagencji – dlaczego warto? 

Własna multiagencja ubezpieczeniowa w ramach współpracy z firmą-matką, czyli Twój punkt partnerski lub franczyzowy może gwarantować stabilne zarobki, stałą bazę klientów oraz nieustanne zainteresowanie proponowanymi usługami. Ubezpieczeń potrzebuje dziś właściwie każdy, a decyzję o zakupie polisy często determinuje fakt kojarzenia przez klienta znanego brandu. Jeśli klient będzie potrzebował polisy, doceni możliwość przebierania w rozmaitych ofertach, a to właśnie gwarantuje multiagencja. 

Gotowa sieć kontaktów, kampanie marketingowe, renoma znanego na rynku partnera – to nie jedyne plusy założenia biznesu w ramach dużej multiagencji. Przede wszystkim doświadczona firma będzie współodpowiedzialna za Twoje sukcesy i ewentualne spadki w prowadzeniu działalności. Każdy z punktów pracuje na swój własny, ale także na wspólny sukces całej multiagencji. Zatem nawet jeśli zdarzą Ci się sprzedażowo gorsze momenty, dalej będziesz mógł liczyć na stabilny zarobek, osiągając zyski w kolejnych miesiącach. 

Otwórz własny biznes z multiagencją CUK Ubezpieczenia! 

Nie wiesz, jak założyć własną multiagencję ubezpieczeniową? Zastanawiasz się, gdzie znaleźć odpowiadający Twoim potrzebom model współpracy? A może zależy Ci na sprawdzonych rozwiązaniach biznesowych oraz dostępie do najnowocześniejszych technik i narzędzi sprzedaży? W tej sytuacji idealnym rozwiązanie będzie dla Ciebie nawiązanie współpracy z multiagencją CUK Ubezpieczenia: https://cuk.pl/wspolpraca/dlaczego-cuk → wjedź w link, by poznać szczegóły! 

Dlaczego warto? Będziesz tworzyć biznes na własnych zasadach, korzystając z prestiżu rozpoznawalnego na rynku brandu oraz skutecznych metod zarządzania bez żmudnych procedur czy dużej inwestycji czasu i pieniędzy. Ponadto to Ty zadecydujesz, który model współpracy będzie dla Ciebie najlepszy. Zyskaj pakiet skutecznych narzędzi sprzedażowych oraz dostęp do ofert najlepszych ubezpieczycieli już dziś! 

Wejdź na stronę cuk.pl i dowiedz się więcej!

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.