Menu
Jak magazynować i wysyłać towar do klienta?

Jak magazynować i wysyłać towar do klienta?

Prowadzenie sprzedaży internetowej wiąże się z koniecznością planowania i koordynowania procesów logistycznych w firmie. Dotyczy to m.in. magazynowania towarów oraz ich konfekcjonowania. Chcesz dowiedzieć się, jak uruchomić sprzedaż online i opanować ekspresową wysyłkę towaru do klientów? Przeczytaj poniższy poradnik, a bez problemu zaczniesz swoją przygodę w branży e-commerce.

Magazynowanie towarów przeznaczonych do wysyłki – zobacz, jak zrobić to mądrze!

W dzisiejszych czasach kluczem do sukcesu w branży e-commerce jest szybkość działania i wysoka jakość świadczonych usług. Jeśli masz produkty naprawdę dobrej jakości, zadbaj o ich bezpieczne przechowywanie. Powierzchnia magazynowa powinna być zorganizowana tak, aby konfekcjonowanie, pakowanie i wysyłka towarów była realizowana jak najszybciej.

Chcesz dowiedzieć się, jak magazynować towar? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci zoptymalizować procesy logistyczne i ułatwić pracę magazynierów.

 1. Zainwestuj w profesjonalne regały magazynowe. To podstawa, jeśli chcesz bezpieczne przechowywać towary przeznaczone do wysyłki. Dzięki temu posegregujesz towar, opiszesz półki i ułatwisz odnajdywanie przedmiotów przyjętych na powierzchnię magazynową.
 2. Wybierz profesjonalne akcesoria i wyposażenie magazynowe. Wszelkiego rodzaju taśmy, naklejki, etykiety i wózki to niezbędne wyposażenie każdego magazynu e-commerce. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrane przedmioty są wysokiej jakości, koniecznie sprawdź wyposażenie magazynu RAJA.
 3. Przydziel konkretne zadania pracownikom magazynu. To bardzo ważne, aby każda osoba przebywająca w magazynie znała swoje obowiązki. Dzięki temu prace związane z organizacją przestrzeni magazynowej oraz rozkładaniem towaru przebiegają znacznie szybciej.

Musisz też pamiętać o inwestycji w kuwetki, pudełka oraz pojemniki z tworzyw sztucznych, które ułatwią przechowywanie i segregację towaru drobnicowego. W przeciwnym razie mogłoby dojść do niezgodności w stanach magazynowych, a to zawsze generuje straty dla firmy.

Wysyłka towaru do klienta – jakie materiały operacyjne są niezbędne?

Wysyłając towar, musisz pamiętać, że kluczem do ich zadowolenia klientów stosowanie profesjonalnych materiałów operacyjnych. Tylko wtedy, kiedy bezpiecznie zapakujesz towar do opakowania kartonowego, a także prawidłowo oznaczysz przesyłkę, będziesz mieć pewność, że ta dotrze w nienaruszonym stanie do klienta.

Aby bezpiecznie, szybko i stosunkowo tanio pakować towary do wysyłki, wykorzystaj poniższe materiały operacyjne. Większość z propozycji jest podstawowym wyposażeniem zaplecza magazynowego i stanowiska pracy magazyniera.

 1. Taśma papierowa – przydatna do wysyłki wrażliwych przedmiotów, które mogłyby ulec uszkodzeniu lub zarysowaniu w trakcie transportu. Papierową taśmą można owinąć praktycznie wszystko, a dodatkowo wykorzystać ją jako ekologiczny wypełniacz pustych przestrzeni w kartonach.
 2. Wytrzymałe woreczki foliowe – idealnie nadają się do wysyłki towaru drobnicowego. Możesz w nich zamknąć elektronikę, podzespoły komputerowe, a także drobną biżuterię.
 3. Taśma pakowa z dyspenserem – to podstawa w pracy magazyniera. Taka taśma pozwala na szybkie zamykanie kartonów z towarem.
 4. Gotowe etykiety na paczki – mogą zawierać informacje o wrażliwości towaru wewnątrz paczki lub informować przewoźnika o wymaganych warunkach transportowych.
 5. Folia stretch – do pakowania towarów do wysyłki stretch przydaje się nadwyraz często. Można go użyć do zabezpieczenia płynów na czas wysyłki, a także towarów, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia na czas transportu. Co więcej, folią stretch można zawinąć paczkę z zewnątrz, co ochroni ją przed oddziaływaniem wody i wilgoci.

Wykorzystaj powyższe wskazówki, jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo wysyłki towarów w swojej firmie. Pamiętaj, że wysokiej jakości materiały operacyjne to podstawa, jeśli chcesz realizować zamówienia z gwarancją zadowolenia każdego klienta.

Optymalizacja wysyłki i magazynowania towarów – dlaczego warto to robić?

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na optymalizację procesów logistycznych i usprawnienie magazynowania towarów w magazynie. Wdrażając w firmie odpowiednie rozwiązania oraz inwestując w sprawdzony sprzęt i materiały operacyjne, zyskasz:

 • szybszą realizację zamówień,
 • mniej niezgodności w paczkach i w stanach magazynowych,
 • efektywniejszy proces konfekcjonowania towarów,
 • mniejsze ryzyko uszkodzenia towarów przez przewoźnika.

Pamiętaj, że podstawą w przypadku procesów optymalizacyjnych jest inwestycja w profesjonalne wyposażenie magazynu oraz materiały potrzebne do pakowania paczek. Najlepsze akcesoria, które ułatwią Ci magazynowanie towarów i wysyłkę znajdziesz w sklepie internetowym RAJA. W jednym miejscu zamówisz wszystko to, co będzie Ci potrzebne do wprowadzenia gruntownych zmian w pracy magazynu e-commerce.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.