Menu
Forum Ochrony Zdrowia na Europejskim Kongresie Samorządów

Forum Ochrony Zdrowia na Europejskim Kongresie Samorządów

W agendzie VII Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach, które rozpocznie się już 11 kwietnia znalazło się też Forum Ochrony Zdrowia i z pewnością będzie to jeden z ważniejszych jej punktów. W panelach dyskusyjnych, wezmą udział eksperci oraz osoby decyzyjne z szeroko pojętego sektora medycznego. Będzie podczas nich mowa o kluczowych zagadnieniach, w tym o coraz pilniejszej potrzebie wypracowania długofalowych rozwiązań wzmacniających system ochrony zdrowia. Bo właśnie ich brak obok zbyt małych pieniędzy przeznaczanych na nią wydaje się najważniejszym problemem, z którym powinniśmy się zmierzyć. A eksperci przedstawią mapę potrzeb zdrowotnych w Polsce. Magazyn przedsiębiorcy@eu jest partnerem medialnym Kongresu.

Padnie pytanie o receptę na uzdrowienie szpitalnictwa? A także jak znaleźć równowagę pomiędzy centralizacją a samorządnością w zakresie zarządzania w obszarze ochrony zdrowia. Kto za co powinien odpowiadać. Poszukiwany będzie sposób na efektywniejsze zarządzanie ochroną zdrowia na poziomie regionalnym, bo na pewno da się to zrobić efektywniej.

Uczestnicy Forum Ochrony Zdrowia zmierzą się też z bezprecedensowym wyzwaniem związanym z falą uchodźców z Ukrainy. Otrzymując numery PESEL otrzymują oni też prawo do bezpłatnego korzystania z opieki zdrowotnej. A jest już ich ponad dwa miliony i jak na razie nie idą jeszcze za nimi pieniądze. A do problemów dojdzie jeszcze problem językowy, niewielu lekarzy mówi po rosysjku, a prawie nikt po ukraińsku…

Dołączenie do debaty o służbie zdrowia jest wciąz możliwe, trwa rejestracja na Kongres. Pierwszy jej etap to wypełnienie formularza online.

Opracował na podstawie materiałów organizatora red. Rafał Korzeniewski

Zdjęcie z Forum Ochrony Zdrowia sprzed dwóch lat, na pierwszym planie obecny minister zdrowia Adam Niedzielski, wtedy jeszcze prezes NFZ.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.