Menu
Rejestracja na VI Europejski Kongres Samorządów już otwarta!

Rejestracja na VI Europejski Kongres Samorządów już otwarta!

Europejski Kongres Samorządów to kolejne ważne wydarzenie objęte naszym patronatem medialnym. 6 i 7 grudnia Mikołajki, znany mazurski kurort, staną się centrum wymiany myśli i doświadczeń przedstawicieli europejskich regionów.

– Współpraca na linii rząd – samorząd jest konieczna do sprawnego funkcjonowania państwa. Tylko współdziałając władze mogą zapewnić Polakom poprawę poziomu życia – mówi Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Karpaczu i pomysłodawca samorządowej konferencji. Dodając, że by Polacy mogli lepiej żyć potrzebne jest również wykorzystanie potencjału przedsiębiorców poprzez zapewnienie im sprzyjających działaniu warunków.

Europejski Kongres Samorządów to najważniejsze w Polsce wydarzenie poświęcone polityce regionalnej. Ma już ugruntowaną pozycję. Regularnie przyciąga najważniejsze postacie krajowych i zagranicznych samorządów, władz centralnych oraz biznesu. W poprzednim, V Kongresie w 2019 roku wzięło udział około 2300 uczestników z niemal 40 krajów, w tym ponad stu dziennikarzy. Potem był rok przerwy spowodowany pandemią i w tym roku Kongres wraca. Ale nie do Krakowa, gdzie odbywały się wszystkie poprzednie, ale jego uczestnicy spotkają się w Mikołajkach. A Głównym partnerem wydarzenia będzie Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Hasłem przewodnim tegorocznego kongresu będzie „Europa po pandemii: Jak odbudować lokalną gospodarkę?”. Wśród najważniejszych tematów, które będą omawiane podczas paneli znajdą się: finansowanie rozwoju regionów, smart-rozwiązania, współpraca transgraniczna oraz tworzenie sprzyjających warunków dla inwestycji. Program merytoryczny konferencji obejmuje ponad sto wydarzeń, które zostały podzielone na ścieżki tematyczne, takie jak m.in. Biznes i Zarządzanie, Innowacje, Społeczeństwo, Współpraca Międzyregionalna czy Zrównoważony Rozwój.

Podczas kongresu ogłoszone zostaną też wyniki Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce. Ranking powstał na bazie opracowania zespołu badawczego z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Przy jego tworzeniu korzystano z danych Regionalnych Izb Obrachunkowych, według stanu na koniec 2020 r. Nagrody zostaną wręczone w pięciu kategoriach: gmin wiejskich, gmin miejsko-wiejskich, gmin miejskich, miast na prawach powiatu, powiatów ziemskich.

VI Europejski Kongres Samorządów odbędzie się:

6 i 7 grudnia 2021 roku
Hotel Gołębiewski ****
ul. Mrągowska 34, Mikołajki

Rejestracja gości na VI Europejski Kongres Samorządów odbywa się online.

Zarejestruj się na VI Europejski Kongres Samorządów

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.