Menu

Corsa-e Elegance bestseller w segmencie małych samochodów

Od dłuższego czasu Opel stawia na elektryczność.  Świadczy o tym chociażby szeroka gama elektrycznych modeli tej marki. Klienci, którzy cenią sobie ekologię, mogą czerpać przyjemność z bezemisyjnej jazdy zarówno mniejszymi, jak i większymi pojazdami, a nowy Opel Corsa‑e ELEGANCE jest tego najlepszym dowodem.

Red. Agnieszka Majcher

Jazda

Corsa‑e, to dynamiczne, zwrotne i praktyczne auto, cenowo dostępne dla każdego. Nie wielu wie, że samochód seryjny wyprodukowano w oparciu o pojazd badawczy Kadett Impuls I. Silnik elektryczny BEV o mocy 100 kW (136 KM)  i 260 Nm momentu obrotowego sprawia że, jest to w tej chwili jeden z lepszych samochodów elektrycznych dostępnych w Polsce w segmencie B. Sprawdza się świetnie przy jeździe na co dzień. Od 0 do 100 km/h w 8,1 sekundy, do 50 km/h w mieście w niespełna 10 sekund. Przy zasięgu 337 kilometrów według WLTP, który może różnić się w zależności od codziennych warunków, stylu jazdy, charakterystyki trasy, temperatury zewnętrzna, czy korzystania z ogrzewania i klimatyzacji nie powinna nam sprawiać żadnych trudności i kłopotów w swobodnym dotarciu do celu. Naładowanie akumulatora do 80 procent całkowitej pojemności 50 kWh zajmie nam około 40 minut na 100‑kilowatowej stałoprądowej stacji ładowania. Oczywiście formę tę zmienić i dostosować możemy w zależności od naszych potrzeb, bowiem Corsa‑e obsługuje wszystkie opcje ładowania od ładowarki naściennej, szybkiej ładowarki czy kabla podłączonego do domowego gniazdka.

Opel Corsa-e

Opel Corsa-e

Systemy wspierające kierowcę

Już w podstawowej wersji Corsy‑e możemy cieszyć się zdalnie sterowaną automatyczną klimatyzację, elektrycznym hamulcem postojowym i bezkluczykowym systemem uruchamiania silnika, systemem Multimedia z 7‑calowym kolorowym ekranem dotykowym kompatybilnym z Apple CarPlay i Android Auto, usługami OpelConnect oraz cyfrowym kokpitem. W cenie mamy także takie systemy jak alarm przed kolizyjny z funkcją automatycznego hamowania i rozpoznawaniem pieszych, asystent pasa ruchu, rozpoznawanie znaków drogowych i tempomat z funkcją ogranicznika prędkości, więc naprawdę dużo. 

Wnętrze

Corsa‑e Elegance jest samochodem przede wszystkim do osób, które cenią sobie elegancję i klasyczny styl. Wersja wyróżnia się chromowanymi dodatkami zarówno w jej wnętrzu, jak i na zewnątrz. Klasy dodaje gustowna tapicerka, w której połączono tkaninę ze skórą syntetyczną. Producent postawił także na świetne spasowanie części i komfortowe siedzenia. Oświetlenie ambientowe wnętrza, podłokietnik kierowcy oraz jasna podsufitka dodają autu subtelnego charakteru, sprawiając że pomimo niedużych gabarytów świetnie czuć się będzie w nim każda kobieta. 

CENA BRUTTO BEZ OPCJI DODATKOWYCH zaczyna się od 134 890 złotych

CENA BRUTTO SAMOCHODU TESTOWANEGO to koszt 149 890 złotych.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.