Menu
Tu z pomocą podciśnienia zlikwidujemy tkankę tłuszczową i cellulit

ALTERNATYWA dla siłowni i fitness

Stoły formujące, każdy na inną partię mięśni czy urządzenia zwalczające tkankę tłuszczową z użyciem podciśnienia, to alternatywne metody umożliwiające formowanie sylwetki. Te nietypowe, ale i również te tradycyjne metody dbania o figurę proponuje nam Salon Zdrowia i Kondycji „Efekt”, który powstał w oparciu o najlepsze zachodnie wzorce.

Nina Alt

Salon istnieje już ponad dziewięć lat i z roku na rok ma coraz więcej zadowolonych klientek. Idea, która przyświecała jego powstaniu, a mianowicie propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia okazała się słuszna. W ciepłej atmosferze, pod opieką doświadczonych fizjoterapeutek, korzystając z najbardziej nowoczesnego sprzętu, pacjenci odnajdują harmonię duszy i ciała. Mają też możliwość pozbycia się uporczywych problemów z sylwetką za pomocą, między innymi terapii podciśnieniowej. Wiele osób przekonało się już, że w salonie Efekt można: poprawić kondycję, wymodelować sylwetkę, utracić zbędne kilogramy i centymetry, zmniejszyć dolegliwości bólowe kręgosłupa i stawów, zredukować cellulit oraz zapobiegać zmianom tego typu, poprawić wygląd skóry, samopoczucie, zrelaksować się i odprężyć, korzystając z wielu zabiegów kosmetycznych na ciało i masaży.

To wszystko osiągnąć można za pomocą stołów izokinetycznych, które zostały nazwane hitem lat dziewięćdziesiątych. W ciągu ostatnich dziewięciu lat w Wielkiej Brytanii otwartych zostało ponad 1500, a w całej Europie wiele tysięcy salonów, wyposażonych w te urządzenia. Salon Zdrowia i Kondycji „Efekt” wyposażony jest w komplet ośmiu stołów izometrycznych. Każdy ze stołów przeznaczony jest do pracy nad wybrana grupą mięśni. Ćwiczenia na każdym z nich trwają po 7 minut i są doskonałą formą aktywności dla każdego, kto potrzebuje zróżnicowanej formy ruchu. Również osoby po zawale serca, z nadciśnieniem, cierpiące na artretyzm, bóle krzyża, nie mogące uprawiać gimnastyki w sposób aktywny, mogą ćwiczyć na stołach w sposób bierny z ogromną korzyścią dla swojego organizmu, bez obawy o jakiekolwiek komplikacje zdrowotne.

Innymi metodami na spalanie tkanki tłuszczowej i likwidację cellulitu są nowoczesne urządzenia Vacu Step i Hypoxi Trainer. Łączą one w sobie ruch z działaniem podciśnienia. Wysiłek fizyczny wykonywany w warunkach podciśnienia powoduje podwyższone ukrwienie skóry i podskórnych warstw tkanki tłuszczowej w dolnej części ciała od brzucha, bioder poprzez uda aż do stóp. Dzięki temu

przyśpiesza się przemiana materii i organizm skutecznie pozbywa się nadmiaru tkanki tłuszczowej i toksyn. Podczas każdego zabiegu temperatura skóry w miejscach poddanych zabiegowi wzrasta o około 4°C, co także wpływa na polepszenie przemiany materii, poprawę krążenia, przyśpieszenie procesów wewnątrzkomórkowych. A to umożliwia odtransportowanie szkodliwych produktów przemiany materii i zalegających cząstek tłuszczu.

W testach naukowych wykazano, że ćwiczący na urządzeniach Hypoxi Trainer i Vacu Step spalają czterokrotnie szybciej tkankę tłuszczową. Ćwiczenia te powodują rzeczywiste spalanie tłuszczu od 20 do 50 g. w czasie jednego zabiegu i to z miejsc problematycznych. Zabiegi w tych urządzeniach są całkowicie bezpieczne i nie wywierają negatywnego wpływu na organizm człowieka. Każda zdrowa osoba może poddać się tym zabiegom, gdyż wielkość stosowanego tam podciśnienia odpowiada ciśnieniu atmosferycznemu na wysokości 2000 m n.p.m. Terapia na tych urządzeniach zasadniczo różni się od innych klasycznych metod walki z cellulitem i tkanką tłuszczową. Większość tych terapii polega na odwodnieniu komórek tłuszczowych, przy czym zawartość tłuszczu pozostaje bez zmiany, a woda w komórkach zostaje niestety szybko uzupełniona.

Salon Zdrowia i Kondycji „Efekt” proponuje swoim klientom również terapię światłem podczerwonym, saunę parową, masaż wibracyjny oraz ćwiczenia cardiofitness. A co jeszcze zyskamy korzystając z usług salonu? O tym najlepiej przekonać się osobiście!

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.