Menu
Kongres ESG - Polska Moc Biznesu

Kongres ESG – Polska Moc Biznesu

Organizatorzy Kongresu ESG – Polska Moc Biznesu zamiast zastanawiać się nad formułą, online, offline czy hybrydowa od razu postawili na formułę online. Tak, jak podczas obu edycji organizowanego również przez nich klimatycznego TOGETAIR. A do śledzenia jego paneli zapraszają wszystkich bez żadnych opłat czy wymogu rejestracji. Tajemnicze ESG w nazwie kongresu to skrót od Enviromental, Social, Governance. Bo coś po angielsku być musi, brzmi przecież lepiej, choć ks. Benedykt Chmielowski wolałby pewnie łacinę. Trochę się wyzłośliwiam, ale tematy środowiska i jego ochrony, społeczeństwa oraz zarządzania rzeczywiście zdominują trzydniowy kongres. Nieco już zmodyfikowana triada (też muszę popisać się znajomością obcych słówek): społeczeństwo, gospodarka oraz ekologia stanowić będzie hasła kolejnych dni kongresu.

Kongres objęli swoim patronatem premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego (a przez chwilę też sportu) Piotr Gliński. Panele są obsadzone porządnie, robi to wrażenie i jeśli prowadzący je zdołają to wykorzystać, może być naprawdę interesująco. Szczególnie podczas drugiego dnia poświęconego gospodarce, który ma otworzyć premier Mateusz Morawiecki. Będzie o Planie Odbudowy dla Europy i Polskim Ładzie. Oba tematy gorące, do tego polski wniosek o pieniądze z Planu Odbudowy dla Europy nie został jak dotąd w ogóle rozpatrzony i sprawa pozostaje w zawieszeniu. Pojawiają się nawet głosy, że nie są te pieniądze wcale nam potrzebne, choć premier chyba nie podziela tej opinii. Wśród tematów trzeciego dnia poświęconego ekologii nie pojawiają się co prawda odniesienia do szczytu G20 w Rzymie i szczytu klimatycznego w Glasgow, ale z pewnością będzie o nich mowa.

Dalej skorzystam z materiałów prasowych organizatora, będzie można te zapowiedzi już wkrótce zweryfikować, przy czym przyłączam się do zachęt tam zawartych, by z zaproszenia do udziału w Kongresie ESG – Polska Moc Biznesu skorzystać.

Ekologia, Społeczeństwo i Gospodarka to trzy filary ESG i jednocześnie obszary zagadnień, o których będą dyskutować paneliści podczas trzech dni Kongresu ESG – Polska Moc Biznesu.

Temat SPOŁECZEŃSTWO będzie omawiany pierwszego dnia Kongresu. Debaty otworzy wystąpienie Marleny Maląg – Minister Rodziny i Polityki Społecznej. Panele dyskusyjne poświęcone będą m.in. roli aktywności fizycznej i sportu w poprawie kondycji zdrowotnej Polaków, kulturze jako fundamentowi budowania tożsamości obywatelskiej oraz synchronizacji programów edukacji wyższej i zawodowej z potrzebami biznesu. – Społeczeństwo coraz bardziej zdaję sobie sprawę z tego jak aktywność fizyczna wpływa na komfort i jakość naszego życia. W tym trudnym po pandemicznym czasie Gospodarka potrzebuje wsparcia, szeroko rozumiana kultura fizyczna i sport są jedną z tych dziedzin życia, która dają pozytywny sygnał i nadzieję powrotu na właściwe tory – mówi Marcin Nowak, Dyrektor Działu Współpracy Międzynarodowej i Projektów Sportowych, PKOL

Drugi dzień zdominuje GOSPODARKA. Rozmowy dotyczyć będą m.in. Planu Odbudowy dla Europy (Next Generation EU) i Polskiego Ładu: jak efektywnie pozyskiwać inwestycje zagraniczne i wspierać konkurencyjność polskiego biznesu, cyfryzacja i rola kobiet w rozwoju polskiej gospodarki, a także cele zrównoważonego rozwoju jako fundamentu strategii biznesowej. – Wspieranie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz zwiększanie zasięgu i dynamiki umiędzynaradawiania polskich firm to główne zadania Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Tworzymy w naszym kraju dobry i stabilny klimat inwestycyjny. Świadczy o tym m.in. fakt, że w tym roku spodziewamy się rekordowej liczby nowych inwestycji. Z drugiej strony pomagamy polskim przedsiębiorcom w ich ekspansji zagranicznej. To szczególnie ważne zwłaszcza teraz, gdy pewne relacje gospodarcze kształtują się na nowo w wyniku pandemii Covid-19. By utrzymać dobrą pozycję Polski i polskich firm, musimy współdziałać i w dialogu wypracowywać kolejne rozwiązania. Wierzę, że Kongres ESG – Polska Moc Biznesu to następny krok w realizacji tego celu – mówi Grzegorz Słomkowski, członek zarządu PAIH.

Wreszcie trzeci dzień, czyli EKOLOGIA. Zastanowimy się m.in., jak sprawić, by trend szybkiego dążenia do zeroemisyjności stał się kołem zamachowym polskiej gospodarki, przyjrzymy się zielonym inwestycjom w kontekście szans i zagrożeń dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, porozmawiamy o kluczowych dla ekologii kwestiach jak elektromobilność, redukcja emisji CO2 i gospodarka odpadami.

Kongres ESG - Polska Moc Biznesu

Szczegółowy program odnajdziemy na stronie Kongresu ESG – Polska Moc Biznesu, na której będzie można go też od 3 do 5 listopada śledzić na żywo:

https://polskamocbiznesu.pl

red. Rafał KORZENIEWSKI  

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.