Menu

Family Business Week, czyli Tydzień Firm Rodzinnych

Objęty naszym patronatem medialnym Family Business Week to wydarzenie przeznaczone dla właścicieli firm rodzinnych, ich przyszłych sukcesorów i kadry menadżerskiej. Organizator, Instytut Biznesu Rodzinnego, zaprasza też ich pracowników. Odbędzie się po raz drugi, tak, jak poprzedni online. Przy czym organizatorzy to, co inni traktowali jako problem wykorzystali jako atut. Zeszłoroczny Family Business Week zgromadził ponad 80 prelegentów z 14 krajów z kilku kontynentów oraz prawie tysiąc uczestników. W tym roku odbędzie się on w dniach 24 – 28 maja, a każdy z dni Family Business Week będzie związany z jednym z pięciu kluczowych obszarów: wiedzy, władzy, własności, wartości i wizji, o które powinno dbać każde przedsiębiorstwo rodzinne któremu zależy na przetrwaniu. Program codziennych spotkań został przygotowany w oparciu o potrzeby i oczekiwania rodzin zaangażowanych w prowadzenie tego typu biznesu, które niejednokrotnie stają obecnie przed wyzwaniami i trudnościami związanymi z aktualną sytuacją. Najlepsi eksperci z całego świata podzielą się swoim doświadczeniem oraz opowiedzą o dobrych praktykach mogących być wzorem. A przedsiębiorcy prowadzący rodzinne biznesy o tym, jak radzą sobie z codziennymi wyzwaniami.

Od rana zaplanowane są prelekcje eksperckie oraz spotkania w właścicielami firm rodzinnych z całego świata. Prelekcje wygłoszą uznani zagraniczni eksperci, działający w różnych obszarach firm rodzinnych, m.in. Rania Labaki, Susanne Bransgrove czy Guillermo Salazar. Uczestnicy Family Business Week będą mogli poznać czołowych liderów przedsiębiorczości rodzinnej, z firm takich jak: Hōshi Ryokan – tradycyjnego japońskiego hotelu, najstarszej firmy rodzinnej na świecie (rok założenia: 718), D’Addario & Company, Inc., – największego i najstarszego producenta oraz dystrybutora akcesoriów muzycznych, Grönlunds Plåt AB – nowoczesnego szwedzkiego przedsiębiorstwa, które istnieje na rynku prawie 150 lat i zajmuje się obróbką blachy.

W godzinach wieczornych odbędą się wieczory eksperckie, pojawią się na nich polscy specjaliści z obszarów firm rodzinnych: dr Adrianna Lewandowska, Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, Roman Wieczorek, Szef Zespołu Ekspertów Instytutu Biznesu Rodzinnego czy prof. Maciej Stradomski, Przewodniczący Rady Programowej Instytutu. Podsumują oni dzień, omówią najciekawsze tezy, porozmawiają o trendach, o wyzwaniach i rozwiązaniach.

– Żadna inna forma przedsiębiorczości nie jest tak silnie zakotwiczona w społeczeństwie jak firmy rodzinne. Typowa dla przedsiębiorstw rodzinnych triada, na którą składają się sukces ekonomiczny, odpowiedzialność społeczna oraz lokalny patriotyzm, sprawia, że rodzinny biznes ma niepowtarzalną kulturę organizacyjną z bardziej humanistycznym, opartym na wartościach wymiarze – uzasadnia tytuł tegorocznego Family Business Week online „Global Business _Local Family” dr Adrianna Lewandowska, Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego. Szczególnie w trudnych, nieoczywistych czasach pandemii firmy rodzinne stały się ostoją polskiej gospodarki, chroniąc miejsca pracy i wspólnie z zaangażowanymi zespołami szukając najlepszych rozwiązań w pomagających im przetrwać.

Szczegółowy program, informacje o prelegentach oraz rejestracja na stronie:

www.familybusinessweek.pl

opracował na podstawie materiałów organizatora, red. Rafał Korzeniewski

Instytut Biznesu Rodzinnego Instytut Biznesu Rodzinnego to centrum wiedzy o firmach rodzinnych w Polsce i za granicą. Wiodącą misją działań Instytutu jest profesjonalizacja polskich przedsiębiorstw rodzinnych poprzez doradztwo w zakresie procesu sukcesji, strategii międzypokoleniowych i Konstytucji Firm Rodzinnych, szerzenie wiedzy, dobrych praktyk, prowadzenie i publikowanie wyników badań naukowych oraz wymianę doświadczeń krajowych i zagranicznych. Każdego roku Instytut organizuje szereg wydarzeń́ dedykowanych firmom rodzinnym, które zawsze są unikatową platformą wymiany doświadczeń́ i okazją do nawiązania bezcennych relacji biznesowych.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.