Menu

Krzysztof Jończyk, prezes Klubu Integracji Europejskiej

Klub Integracji Europejskiej stawia na edukację firm członkowskich i promuje zrównoważony rozwój. Ważne jest dla nas poszanowanie pewnych wartości, takich jak szacunek dla środowiska naturalnego, etyka w prowadzeniu interesów, czy – wcale nie mniej ważna – równowaga między życiem zawodowym i prywatnym – deklaruje Prezes Klubu, Krzysztof Jończyk.

Rozmawia IZABELA WŁODARCZYK

Co wyróżnia Klub Integracji Europejskiej spośród innych organizacji biznesowych i networkingowych działających w Polsce?
Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie wyróżniają nas na rynku, jest nasza długoletnia, trwająca już ponad dwie dekady, działalność na rzecz przedsiębiorców. Chcemy integrować i wspierać polskich przedsiębiorców w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości społeczno-gospodarczej, w której jako pełnoprawny członek Unii Europejskiej, funkcjonuje nasz kraj. Europa jest obszarem wspólnych interesów gospodarczych. To wciąż aktualne wyzwanie i ogromna szansa na rozwój. Założycielom Klubu zależy w tym samym stopniu na integracji członków w różnych obszarach współpracy biznesowej, co na ich edukowaniu oraz dostarczaniu im narzędzi wsparcia i kontaktów niezbędnych do dalszego rozwoju przedsiębiorstw. Klub funkcjonuje w oparciu o długotrwałe relacje budowane na zaufaniu, wspiera biznesy różnej wielkości, a wszystkich członków naszej organizacji łączą wiarygodność, rzetelność i potrzeba dalszego rozwoju, nie tylko – co należy szczególnie podkreślić – w wymiarze ekonomicznym.
A w jakim jeszcze?
Dla nas liczy się również poszanowanie pewnych wartości, takich jak szacunek dla środowiska naturalnego, etyka w prowadzeniu interesów, czy – wcale nie mniej ważna – równowaga między życiem zawodowym i prywatnym. Uważamy, że aktywny wypoczynek na łonie natury, rozwój osobisty, zdrowie i relacje międzyludzkie to czynniki, które w dłuższej perspektywie pozytywnie przekładają się na sukcesy zawodowe. Dlatego oprócz typowo biznesowych spotkań, takich jak kolacje biznesowe, poranne kawy z ekspertem czy kojarzenia ofert gospodarczych, organizujemy wydarzenia o tematyce związanej z modą, podróżami, kulinariami, środowiskiem czy zdrowiem. Jedną z takich imprez jest Gala Akademii Dobrego Stylu, podczas której wręczamy statuetki „Gracja” kobietom z życia publicznego cenionym za dobry styl. Na zakończenie lata organizujemy Wielką Galę Przedsiębiorców skupiającą ponad 600 przedsiębiorców.
Podobnym przedsięwzięciem są Perły Euroturystyki?
Akurat ten projekt Klubu ma formułę konkursu dla rodzimej branży hotelarskiej. Jego celem jest kształtowanie wizerunku Polski jako atrakcyjnego celu podróży turystycznych. Konkurs promuje obiekty wyróżniające się wysokim standardem i oryginalnym pomysłami. W czasie kryzysu wywołanego pandemią ten cel jest szczególnie istotny, bo polska branża turystyczna wymaga nadzwyczajnego wsparcia. Jednak to nie jest jedyna inicjatywa Klubu. Poza wspomnianymi wcześniej flagowymi wydarzeniami naszego klubu – Galą Akademii Dobrego Stylu i Wielką Galą Przedsiębiorców – organizujemy wiele ważnych wydarzeń o charakterze dobroczynnym, kulturalnym i sportowym. To spotkania o wyjątkowej oprawie, w których każdy członek i sympatyk Klubu chce wziąć udział ze względu na możliwość integracji ze swoimi partnerami biznesowymi i przyjaciółmi.
Jak można zostać członkiem Klubu?
Przede wszystkim należy być przedsiębiorcą z pewnym dorobkiem i doświadczeniem biznesowym gwarantującym odpowiednią jakość i potencjalne korzyści ze współpracy dla firm zrzeszonych obecnie w naszym Klubie. Przyjmujemy do naszej organizacji przedstawicieli różnych branż i wolnych zawodów. Jedyne kryteria to wysoki profesjonalizm, uczciwość i chęć aktywnego włączenia się w przedsięwzięcia Klubu.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.