Menu

O tarczy antykryzysowej na bezpłatnych wideokonferencjach PARP dla biznesu

Cykl bezpłatnych wideokonferencji organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości już wystartował. W ciągu tygodnia organizowane są trzy, we wtorki, środy i czwartki. Wszystkie rozpoczynają się o 13.00 i potrwają dwie godziny. Każda na inny temat, ale każdy związany jest z rządową tarczą antykryzysową i zawartymi w niej rozwiązaniami. Celem jest nie tylko pochwalenie się, co rząd (i agencja) robią dla przedsiębiorców, choć to pewnie też, ale i pomoc dla nich w zorientowaniu się w natłoku szybko uchwalanych przepisów, które mają im pomóc w przetrwaniu trudnych czasów pandemii i najpierw schładzania, a potem odmrażania gospodarki. Bo wcale nie łatwo się w tym zorientować. Scenariusz jest stały, najpierw prelekcja eksperta, który spróbuje też odpowiedzieć na nasze pytania. Udział jest nie tylko bezpłatny, nie wymaga nawet rejestracji. Wchodzimy na zakładkę, do której link podajemy poniżej i oglądamy. Na tej samej zakładce możemy też przed spotkaniem zadać pytanie ekspertowi, w tym wypadku należy podać swój mail, należy się wiec domyślać, że możemy liczyć na odpowiedź, nawet, jeśli nie padnie ona podczas spotkania. Może on też posłużyć ekspertowi, aby doprecyzować zadane przez nas pytanie. Pytania mogą być też konsekwencją tego, czego dowiemy się podczas wideokonferencji. Albo dotyczyć naszego szczególnego przypadku, a niekoniecznie chcemy, by o naszych problemach dowiedzieli się inni. I dlatego po zakończeniu spotkania, od godziny 15.00 do 18.00, pod telefonem 22 101 04 01, dyżurować będzie ekspert PARP.

www.parp.gov.pl/tarcza

Na tej samej zakładce znajdziemy też harmonogram zawierający tematy kolejnych wideokonferencji (patrz tutaj). Organizator, zastrzega sobie prawo do dokonania zmian, lepiej więc sprawdzić co jakiś czas, czy nie zmienił się termin spotkania na interesujący nas temat. W nadchodzącym tygodniu tematami mają być kolejno pożyczki płynnościowe dla przedsiębiorców, jako tanie źródło finansowania w okresie kryzysu, rządowy pakiet mieszkaniowy, traktowany jako impuls dla gospodarki oraz zmiany w procesie inwestycyjno-budowlanym.

Partnerami cyklu wideokonferencji PARP jest dziesięć instytucji, odpowiedzialnych za wybrane obszary tarczy. W ich gronie znajduje się Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.