Menu
Fot. Kamil Broszko

60 nominacji do Godła „Teraz Polska”

patronat magazynu

25 kwietnia 2017 roku na PGE Narodowym ogłoszone zostały nominacje w 27. edycji Konkursu „Teraz Polska” organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Produkty, usługi, innowacje i gminy, które w tym roku zdobyły największe uznanie Branżowych Komisji Ekspertów, zaprezentowały się Kapitule Konkursu podczas corocznej wystawy.

Z roku na rok poziom Konkursu jest coraz wyższy, a to świadczy o kondycji polskiej gospodarki, jej sile i możliwościach – mówił Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, podczas konferencji prasowej. Oficjalne wręczenie nominacji odbędzie się 11 maja 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Spośród wszystkich pozytywnie zaopiniowanych zgłoszeń Kolegium Ekspertów wyłoniło listę:

  • 33 produkty, 
  • 14 usług, 
  • 7 innowacji,  
  • 6 gmin 

nominowanych do Polskiego Godła Promocyjnego w tegorocznej edycji Konkursu „Teraz Polska”.

Konkurs niezmiennie cieszy się wielką popularnością wśród firm z branży spożywczej i budowlanej. Tegoroczna edycja Konkursu „Teraz Polska” jest jednak wyjątkowa. Nie tylko ze względu na poziom, który z roku na rok jest coraz wyższy. O jej wyjątkowości świadczy przede wszystkim liczba zgłoszonych przedsięwzięć innowacyjnych, innowacyjnych produktów i usług – podsumowuje Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”. – Wyjątkowe w tegorocznej edycji jest również organizowane po raz pierwszy w historii naszego Konkursu uroczyste wręczenie nominacji, które odbędzie się 11 maja 2017 r. podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego – dodaje.

Wśród nominowanych do Godła „Teraz Polska” znajdziemy m.in. innowacyjny produkt do demakijażu – rękawicę Glov, drukarki 3D, odzież i bieliznę termoaktywną BRUBECK, a także pierwszy polski komercyjny procesor 32-bitowy, lekki robot zwiadowczy PIAP Fenix czy nabój z pociskiem do armaty czołgu Leopard-2. Po raz pierwszy o Godło „Teraz Polska” ubiega się także teatr – nominację otrzymał Krakowski Teatr Komedia.

Konkurs „Teraz Polska” od ponad 25 lat niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem firm, które szukają sposobu na potwierdzenie wysokiej jakości oferowanych przez siebie produktów i usług.

Podjęliśmy decyzję o udziale Cydru Dobrońskiego w Konkursie „Teraz Polska” ze względu na renomę Godła. Zakwalifikowanie się do grona nominowanych stanowi nobilitację i prestiż dla jednego z naszych flagowych produktów oraz potwierdzenie jego jakości i konkurencyjności zarówno na rynku polskim, jak i zagranicą – mówi Jacek Jantoń, prezes zarządu Jantoń S.A. Sp. K., Wiceprzewodniczący Rady Głównej Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa.

Nominowani zaprezentowali się Kapitule Konkursu „Teraz Polska” podczas wystawy na PGE Narodowym. Jury składające się z blisko 30 autorytetów życia społecznego, kulturalnego, gospodarczego, naukowego i politycznego pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera w drodze głosowania wybrało zwycięzców tegorocznej edycji Konkursu.

Laureatów XXVII edycji Konkursu „Teraz Polska” poznamy podczas uroczystej gali wręczenia statuetek 29 maja 2017 r. w Teatrze Wielkim. 

Lista nominowanych

Fot. Kamil Broszko

Fot. Kamil Broszko (2 zdjęcia)

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.