Menu
Już 9 czerwca poznamy laureatów konkursu TERAZ POLSKA

Już 9 czerwca poznamy laureatów Konkursu TERAZ POLSKA

Finał konkursu TERAZ POLSKA odbędzie się w Pałacu Namiestnikowskim, prezydenta zastąpi tym razem Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda. Mimo wciąż obowiązujących ograniczeń spowodowanych pandemią, organizatorzy zadbali o uroczystą jego oprawę. Oprócz laureatów konkursu „Teraz Polska”, którzy odbiorą statuetki z charakterystycznym logo, po raz pierwszy wręczone zostanie nagroda „Młody Promotor Polski”.

To już 31. edycja niekomercyjny Konkursu TERAZ POLSKA, który ma na celu promocję najlepszych polskich produktów, usług i innowacji, wyróżniających się na rynku dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym oraz użytkowym i mogą być wzorem dla innych. Godło TERAZ POLSKA stało się marką samą w sobie. Jego siła rynkowa, a także wysoka rozpoznawalność wzmacniają konkurencyjność oraz sukces rynkowy wyróżnionych nim Laureatów.

Dotychczas w konkursie TERAZ POLSKA wzięło udział pięć tysięcy firm reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki, spośród których nagrodzono łącznie 770 polskich firm. W konkursie biorą udział zarówno duże polskie przedsiębiorstwa z sukcesami eksportowymi, jak i małe firmy rodzinne, działające lokalnie.  Jest to możliwe, gdyż podstawowym kryterium oceny jest jakość oferowanych produktów i usług, a nie wielkość przedsiębiorstwa.

Godło TERAZ POLSKA na przestrzeni ponad 30 lat stało się marką samą w sobie. Jego siła rynkowa, a także wysoka rozpoznawalność wzmacniają konkurencyjność oraz sukces rynkowy wyróżnionych nim Laureatów. Prestiż Godła TERAZ POLSKA umacniają: przejrzyste procedury konkursowe, obiektywizm, kompetencja i niezależność ekspertów i członków Kapituły oraz patronat prezydenta.

Jak pokazują badania rynkowe, 72% respondentów spotkało się ze znakiem TERAZ POLSKA, a blisko 80% badanych uważa, że jest on dobrym sposobem oznaczania wysokiej jakości polskich produktów i usług. Równie pozytywne opinie prezentują Laureaci Godła TERAZ POLSKA, którzy traktują je jako narzędzie wspomagające budowanie marki oraz prestiżu, a także instrument zwiększający zaufanie i wiarygodność w oczach partnerów biznesowych. Jest to szczególnie ważne w obecnych czasach epidemii koronawirusa, kiedy wszyscy przedsiębiorcy walczą o ponowne wejście na ścieżkę wzrostu. A nie sposób tego uczynić bez wsparcia klientów, świadomych siły swoich decyzji zakupowych i postawy patriotyzmu konsumenckiego.

Polscy przedsiębiorcy budują nowoczesną, innowacyjną gospodarkę. Ich produkty i usługi zyskują zaufanie i lojalność klientów, którzy wiedzą jak wielką siłę rynkową jest patriotyzm konsumencki.  A najlepszą wskazówką w tym przypadku jest Godło TERAZ POLSKA.

TERAZ POLSKA - pobierz listę nominowanych do nagrody

Gala Konkursu TERAZ POLSKA jest także okazją do wręczenia, po raz pierwszy, nagrody „Młody Promotor Polski” tym, którzy swój osobisty sukces potrafili przekuć dla dobra wspólnego i dla prestiżu kraju. Wychodząc z założenia, że najlepszymi ambasadorami Polski są jej obywatele, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego od 2017 roku przyznaje tytuły Promotora Polski, wyróżniając w ten sposób osobistości, które są aktywne w regionach, działają na rzecz społeczności lokalnych, a ich postawa zawodowa i społeczna przyczynia się do umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju. Podczas regionalnych wydarzeń gospodarczych, takich jak: Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach czy Welconomy Forum w Toruniu wyróżniono dotychczas wiele osób ze Śląska, Kujaw i Pomorza, Podlasia oraz Małopolski.

Nawiązując do programu „Promotor Polski”, dedykowanego osobom dojrzałym o ugruntowanej pozycji zawodowej, Fundacja postanowiła wprowadzić wyróżnienie „Młody Promotor Polski” za wybitne osiągnięcia w nauce, kulturze lub sporcie, które przyznaje Pierwsza Dama spośród kandydatur nominowanych przez Kapitułę nagrody.

Nominowani do tytułu Młody Promotor Polski 2021 zostali:

  • Kategoria nauka: prof. Marcin Poręba, chemik
  • Kategoria Kultura: Piotr Alexewicz, pianista
  • Kategoria Sport: Jan Krzysztof Duda, szachista

na podstawie materiałów prasowych, redakcja

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.