Menu
Aby na drogach było bezpiecznie, III Konwent Fundacji „Nadzieja”

Aby na drogach było bezpiecznie, III Konwent Fundacji „Nadzieja”

Będzie to już III Ogólnopolski Konwent organizowany przez Fundację „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych. Konwent poświęcony jak oba poprzednie bezpieczeństwu ruchu drogowego, i to nie tylko z punktu widzenia kierowców, ale i pieszych oraz rowerzystów. Czyli nas wszystkich. Dwudniowy konwent (28 i 29 października) poprowadzi Włodzimierz Zientarski, znany z radia i telewizji (a dziś też z Internetu) polski dziennikarz zajmujący się tematyką motoryzacji. Pierwszy dzień Konwentu zakończy uroczysta gala, podczas której wręczone zostaną wyróżnienia przyznawane przez Fundację: „Patron Bezpiecznych Dróg”, „Najbezpieczniejsze Województwo, Powiat i Miasto” oraz „Szlachetna Firma – Dobroczyńca w biznesie” i „Złoty Artysta – Dobry Duch Kultury”, tradycyjnie towarzyszyć będzie jej ciekawy program artystyczny.

Znamy już wstępny program i wiemy jaka tematyka będzie poruszana podczas tegorocznej konwencji. Podzielono go na bloki poświęcone zdrowiu, czyli tak konsekwencjom wypadków edukacji, pierwszej pomocy, jaki… analizie osobowości potencjalnych przestępców drogowych. Edukacji, zarówno kierowców, jak i najmłodszych. Innowacjom mającym poprawić to bezpieczeństwo. Infrastrukturze, tu nacisk położono na tę rowerową oraz przejazdy kolejowe. Ekonomii, bo wypadki drogowe mają i te wymierne ekonomicznie skutki. I wreszcie czwarty, poświęcony prawu.

Głównym organizatorem Konwentu jest, jak już wspomniano Fundacja „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych, bezpośrednio odpowiedzialna za to co określono jako sektor obywatelski, czyli część najważniejszą. Współpracują z nią odpowiedzialni za sektor nauki Instytut Badań nad Innowacjami i Przedsiębiorczością oraz Katedra Zarządzania Przedsiębiorstwem Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Odpowiedzialny za sektor publiczny Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz odpowiedzialny za część gospodarczą Klub Integracji Europejskiej. Nie sposób tu oczywiście nie wspomnieć stojącej na czele Fundacji „Nadzieja” prezes Aleksandrze Kieres, prawdziwej spirytus movens wydarzenia. Swoim honorowym patronatem objął wydarzenie premier Mateusz Morawiecki, co podkreśla jego wagę. Patronatem medialnym tradycyjnie zaś już objął Konwent magazyn przedsiębiorcy@eu.

wstępny program

Dwudniowy Konwent Ogólnopolski Konwent Fundacji „Nadzieja” odbędzie się w tym roku 28 i 29 października warszawskim hotelu ARCHE Krakowska w Alei Krakowskiej (uwaga niezbędna, bo w Warszawie ARCHE ma już cztery hotele), zainteresowani mogą tam również skorzystać z noclegu.

więcej: https://fundacjanadzieja.com

28 października, od godziny 13.00, o 18.00 gala

29 października, godzina 10.00 – 15.00

Hotel ARCHE Krakowska****, Aleja Krakowska 237

Wszystkich zainteresowanych wniesieniem swojego wkładu i osobistym udziałem w Konwencie organizatorzy proszą o zgłoszenia do 15 października: fundacja.nadzieja@gmail.com. W przesłanym zgłoszeniu należy podać dane uczestnika: imię i nazwisko uczestnika, firmę, zajmowane stanowisko oraz dane kontaktowe. Na stronie Fundacji „Nadzieja” znajdziemy zaś specjalny formularz, z pomocą którego możemy zgłosić swoje propozycje innowacji mogące poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego.

red. RAFAŁ KORZENIEWSKI

 

III Ogólnopolski Konwent "Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego"

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.