Menu

Za nami 10 edycja Akademii e-marketingu

Za nami 10 edycja Akademii e-marketingu. Zainspirowała ona prawie 700 przedsiębiorców.  O wysoki poziom szkolenia zadbali eksperci firmy WeNet. Szkolenia dedykowane właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw odbyły się w trzech miastach Polski. Organizator, firma WeNet, dała się już poznać na szeroką skalę dzięki kampanii telewizyjnej zapowiadającej szkolenie.  Z marką WeNet współpracuje polski olimpijczyk, Robert Korzeniowski, który jest jej Ambasadorem i był gościem specjalnym oraz jednym z prelegentów szkolenia w Warszawie. 

Akademia e-marketingu opiera swój program na ważnych dla każdego przedsiębiorcy zagadnieniach z zakresu tworzenia stron i sklepów internetowych, działań SEO, komunikacji z klientami w Social Mediach czy e-PR. Uczestnicy dowiedzieli się też więcej o sposobach promowania produktów i usług w sieci. Eksperci WeNet, opierając się na własnym doświadczeniu, zaprezentowali pomysły na skuteczne dotarcie do klientów. Przybliżyli przedsiębiorcom tajniki Google Ads i innych przydatnych narzędzi, niezbędnych dziś do prowadzenia biznesu w sieci. Szkolenie zostało podsumowane w formie quizu z nagrodami.

Pierwsze z trzech spotkań odbyło się 12 października w Muzeum Śląskim w Katowicach, które jest zlokalizowane w miejscu dawnej kopalni „Katowice” i którego nowoczesne wnętrza znajdujące się na poziomie -4 sprzyjały czerpaniu inspirującej wiedzy z zakresu marketingu w sieci. Zdobytą w czasie szkoleń wiedzę przedsiębiorcy będą mogli wykorzystać, rozwijając swoje biznesy w sieci.

Wybór miejsca Akademii w Warszawie miał znaczenie nie tylko ze względu na nowoczesne i atrakcyjne wnętrza Centrum Olimpijskiego, ale przede wszystkim wiązał się z gościem specjalnym, którym był jeden z prelegentów. Polski lekkoatleta, czterokrotny mistrz olimpijski, a dziś przedsiębiorca, Robert Korzeniowski, podzielił się z uczestnikami swoim doświadczeniem w zakresie prowadzenia i promowania biznesu w sieci i opowiedział o swojej drodze do sukcesu w Internecie. Wspomniał o tym, w jaki sposób promuje swoją działalność biznesową online. Zaprezentował również efekty współpracy z doradcami internetowymi WeNet. Robert Korzeniowski to nie tylko sportowiec, ale też mówca motywacyjny. Jego ścieżka do zdobycia rozpoznawalności w Internecie inspiruje wielu przedsiębiorców na różnym etapie rozwoju. I zachęca do pójścia w jego ślady. Można powiedzieć, że prowadzenie firmy w sieci to inny rodzaj maratonu, który przynosi u mistrza realne i wymierne rezultaty.

W Gdańsku wydarzenie zostało zorganizowane w Europejskim Centrum Solidarności. Z inspirującej dawki wiedzy skorzystało ponad 250 przedsiębiorców. W sumie w cyklu spotkań wzięło udział prawie 700 przedstawicieli małego i średniego biznesu. Każdy z nich wyszedł z konkretnym, merytorycznym zasobem, który ma pomóc w rozwoju i promocji własnej firmy zarówno na rynku lokalnym, jak i ogólnopolskim.

Były to bardzo wartościowe i ciekawe spotkania, które odbyły się w przyjemnej atmosferze. Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem i zainteresowaniem słuchali wykładów, chętnie zadawali pytania, na które z przyjemnością odpowiadaliśmy. Cieszy nas, że właściciele nawet małych biznesów widzą potencjał i możliwości, jakie daje obecność firmy w Internecie, chcą budować skuteczną strategię marketingową i realizować swoje cele. Chcemy ich dalej w tym wspierać, dostarczając wiedzę i niezbędne narzędzia oraz pomysły, z których mogą skorzystać – podsumowuje Anna Pszczółkowska, koordynatorka projektu Akademii e-marketingu.

Każdy z uczestników Akademii otrzymał certyfikat udziału w szkoleniu. Programy szkoleń są idealnie dopasowane do potrzeb małych i średnich przedsiębiorców, którym dedykowany jest ten projekt. Eksperci WeNet edukują, wskazując na to, jak ważne jest świadome prowadzenie firmy w dobie wirtualnej rzeczywistości. Dla niektórych uczestników mogło to być pierwsze poważne zetknięcie się z tematyką marketingu internetowego. Tym bardziej cieszy ta inicjatywa oraz otwartość doradców WeNet na potrzeby sektora MŚP.

Kolejna 11. edycja Akademii e-Marketingu została zaplanowana  na wiosnę 2023 roku. Warto więc obserwować projekt w mediach społecznościowych, by nie przegapić zapisów.

Wydarzenie, pod kątem strategicznym, wsparły Krajowa Izba Gospodarcza oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Organizatorem i partnerem merytorycznym cyklu szkoleń jest firma WeNet.

Partnerem medialnym był nasz portal magazynu przedsiebiorcy.eu. oraz Klub Integracji Europejskiej

Jeszcze kilka słów o organizatorze szkolenia:

WeNet to firma działająca w obszarze szeroko pojętego doradztwa internetowego. Ponad 1000 ekspertów w całym kraju oferuje skuteczne rozwiązania dla biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorców z sektora MŚP. Firma posiada w pakiecie wszystkie usługi internetowe, takie jak tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych, prowadzenie dedykowanych kampanii reklamowych i działań marketingu lokalnego online, tworzenie e-sklepu oraz hosting stron internetowych. Z usług WeNet korzysta już 50 000 małych i średnich firm. Obecnie działa w całej Polsce i posiada biura w 18 lokalizacjach.

Red. Barbara Jończyk

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.