Menu

Zrewolucjonizują ekologiczną architekturę. Dachy solarne SunRoof

Zainspirowani tematem zróżnicowanych źródeł energii w najnowszym artykule chcemy przedstawić firmę, która konsekwentnie realizuje  misję przyspieszenia przejścia świata na zrównoważone źródła energii. SunRoof dynamicznie rozwija się nie tylko na polskim ale i szwajcarskim rynku. W ostatnim czasie zakończył budowę pierwszego dachu solarnego w Szwajcarii. Udowodnił tym samym, że nowoczesna architektura jest nie tylko ekonomiczna, inteligentna czy piękna, ale jednocześnie przyjazna dla człowieka i środowiska naturalnego. Projekt powstał na zlecenie polskiego inwestora, któremu zależało na ekologicznym domu w harmonii z zachwycającym, alpejskim krajobrazem.

Szwajcaria od wielu lat znana jest z aktywnych działań na rzecz ochrony klimatu. Wysoka świadomość ekologiczna wśród jej mieszkańców, a także otwartość na nowości technologiczne sprawia, że kraj ten konsekwentnie zmierza w kierunku neutralności klimatycznej. Tym bardziej cieszy, że to właśnie w świadomości Polaka powstała ta niebywała realizacja. Szwedzki SunRoof rozwija się bardzo dynamicznie i znacznie zwiększa swój udział w rynku fotowoltaiki. W ostatnim roku sprzedaż wzrosła o ponad 500%. Jest to wynik rozbudowania działu sprzedaży i stale zwiększającej się świadomości w zakresie odnawialnych źródeł energii, w tym większego zapotrzebowania na ładowanie hybrydowych i elektrycznych aut we własnych domach.

Zintegrowane rozwiązania to przyszłość budownictwa

Nasza innowacyjna technologia łączy architekturę domu z możliwością produkcji prądu. Taki dach zintegrowany z ogniwami fotowoltaicznymi zapewni „zieloną” energię do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych, ogrzewania, klimatyzacji i ładowania samochodu elektrycznego we własnym garażu. Stworzy to nową przestrzeń do inteligentnego zarządzania energią – mówi Lech Kaniuk, CEO SunRoof.

Wyzwania klimatyczne i rosnące zapotrzebowanie na prąd coraz częściej kierują zainteresowanie inwestorów na zrównoważone innowacje.

Dom w stylu nowoczesnej stodoły – ekonomiczny i ekologiczny

Dom w Szwajcarii został zbudowany w modnym stylu nowoczesnej stodoły. Prosta bryła z dwuspadowym, stromym dachem idealnie współgra z górską naturą i gwarantuje komfort jego mieszkańcom.

Termen, Szwajcaria: Dom z dachem SunRoof idealnie komponuje się z zachwycającym, alpejskim krajobrazem

Termen, Szwajcaria: Dom z dachem SunRoof idealnie komponuje się z zachwycającym, alpejskim krajobrazem

Uwagę przyciąga dach solarny. Przełomowa technologia glass-glass charakteryzuje się nie tylko wyższą wydajnością i trwałością, która została przetestowana na ponad 100 projektach zrealizowanych przez SunRoof w wymagających skandynawskich warunkach, ale także zapewnia niezwykły wygląd. Pokazuje to, że ekologia może być praktyczna, opłacalna i piękna. SunRoof można podziwiać zarówno na budynku mieszkalnym, jak i garażu, co stanowi doskonałe przygotowanie do darmowej stacji ładowania samochodu elektrycznego. Dach solarny o łącznej powierzchni 250 mkw. i mocy 18 kWp wytworzy rocznie 16 300 kWh prądu, który w całości pokryje wszystkie potrzeby energetyczne domu, w tym jego ogrzewanie. W polskich warunkach przyniósłby oszczędności rzędu 12 tys. zł rocznie. To opłacalna inwestycja również dla zielonej przyszłości. Dach SunRoof ma niższą emisję CO2 o 12 199 kg rocznie od konkurencyjnych rozwiązań w swojej klasie i biodegradowalną konstrukcję.
SunRoof coraz pewniej radzi sobie na kolejnych rynkach. Po sukcesie w Szwecji, gdzie powstał w 2013 roku, dynamicznie wprowadził solarną rewolucję do Polski. Aktualnie rozwija również działalność w Norwegii i Hiszpanii.

SunRoof tworzy dachy solarne 2w1 i innowacyjne fasady, które produkują ekologiczną energię elektryczną bez instalowania tradycyjnych paneli fotowoltaicznych. To najlepsza inwestycja zastępująca standardowy dach – o najwyższej wydajności, najmniejszym śladzie węglowym CO2 i wyjątkowej estetyce. Naszą misją jest przyspieszenie przejścia świata na zrównoważoną energię poprzez tworzenie pięknych dachów, których moc pokryje zapotrzebowanie na energię całego budynku.
www.sunroof.se

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.