Menu
Znoszenie kolejnych obostrzeń. Są zmiany!

Znoszenie kolejnych obostrzeń. Są zmiany!

Przed nami znoszenie kolejnych obostrzeń. Tak, jak to już zapowiadano, już od 15 maja nie będziemy już musieli nosić maseczek na zewnątrz. Ale to nie wszystko, otwarte zostaną kawiarniane ogródki a także kina i teatry pod chmurką. W plenerze będzie można też organizować koncerty. Nie bez ograniczeń, ale jednak. Limit uczestników zajęć sportowych na świeżym znów powietrzu wzrośnie, będzie można też rozgrywać zawody sportowe z udziałem publiczności, acz zajętych będzie być mogło zaledwie 25% miejsc. Do szkół, ale w trybie hybrydowym, wracają uczniowie szkół średnich i uczniowie starszych klas podstawówek. Ale dlaczego od soboty? Być może chodzi właśnie o ten tryb hybrydowy, naukę w szkole co drugi dzień.

Znoszenie kolejnych obostrzeń od 15 maja

Kolejny krok zostanie uczyniony w piątek 21 maja. O ponad tydzień wcześniej niż zapowiadano otwarte zostaną kina i teatry. To dla nich bardzo ważne, przytomnie przesunięto też ich otwarcie z soboty na piątek. Rusza też wreszcie parki rozrywki, o których jakby zapomniano.

Znoszenie kolejnych obostrzeń od 28 maja

Tylko o jeden wcześniej niż zapowiadano zostanie otwarta „normalna” gastronomia. Ale ta różnica nie jest bagatelna, piątek to dla gastronomii jeden z najlepszych dni. Znów z ograniczeniami oczywiście, ale nie da się jeszcze ich uniknąć. Ruszą – też o dzień wcześniej – siłownie, kluby fitness i solaria. Będzie można zrzucić brzuszek po lockdownie i opalić się przed wyjazdem na wczasy (lub ukryć to, że w tym roku nic z tego). A liczba widzów na obiektach sportowych wzrośnie już do połowy miejsc. Dla branży weselnej bardzo ważne jest zaś zwiększenie limitu uczestników wesel do 50, czyli dwukrotnie. To samo dotyczy imprez komunijnych. Do tego limitu nie będa też w pełni zaszczepieni, czyli zaszczepieni dwiema dawkami. Domyślam się, że dotyczy to też zaszczepionych jednodawkową szczepionka Johnson & Johnson używaną podczas akcji masowych szczepień. To może być dodatkowy środek nacisku, by się zaszczepić.  A dzień później wszyscy uczniowie wrócą do normalnej nauki, ale dlaczego w sobotę? 

Przypomnieć też warto, że już od 9 maja każdy dorosły może się zarejestrować na szczepienie!

Red. Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.