Menu
Znamy już agendę VIII Kongresu Polska Chemia!

Znamy już agendę Kongresu Polska Chemia!

Ósma edycja Kongresu Polska Chemia to największe branżowe wydarzenie w Polsce i Europie Centralnej. Jest ono kluczowe dla całego sektora chemicznego i przedstawicieli świata nauki oraz organizacji pozarządowych nie tylko z powodu wymiany najlepszych praktyk, ale również dlatego, że stanowi doskonałą przestrzeń networkingową do podnoszenia istotnych problemów. Innowacje, inwestycje, ekologia i bezpieczeństwo, a także wpływ branży chemicznej na społeczeństwo i gospodarkę – to tylko niektóre z obszarów, które zostaną poruszone podczas tegorocznego Kongresu.

Kongres Polska Chemia, organizowany przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego, stwarza możliwość dyskusji w gronie liderów z różnych branż i obszarów o ważnych dla naszego kraju sprawach. Doświadczenia roku 2020, które wywołały światowy kryzys gospodarczy, wymagają zrewidowania m.in. unijnej strategii dla przemysłu, a także zidentyfikowania przyszłych wyzwań, tak, by można było im skutecznie sprostać.

zarejestruj się bezpłatnie

Dlatego goście VIII Kongresu Polska Chemia będą szeroko debatować o tym, jak osiągnąć założone cele oraz podnosić efektywność i innowacyjność sektora, by mógł on z sukcesem konkurować na arenie międzynarodowej.

Wydarzenie ma bardzo szeroki przekrój tematyczny – ciekawy z punktu widzenia zarówno ekspertów, przedstawicieli branży chemicznej, środowisk naukowych, jak i tych, którzy dopiero zgłębiają tematykę i chcieliby dowiedzieć się więcej m.in. o rozwiązaniach w zakresie przyjaznego środowisku transportu, realiach wprowadzenia Europejskiego Zielonego Ładu, czy potencjale technologii wodorowych.

Agenda pełna ekspertów

VIII Kongres Polska Chemia został objęty wieloma patronatami strategicznymi, instytucjonalnymi oraz medialnymi, w tym patronatem magazynu przedsiebiorcy@eu. Wydarzenie, o godz. 9:00, otworzy Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, dr inż. Tomasz Zieliński.

zobacz agendę

Tegoroczny Kongres odbędzie się 16 czerwca w formule całodziennego programu publicystycznego online. Rozpocznie go debata strategiczna pod hasłem: #CHEMIAdlaPRZYSZŁOŚCI kluczem do zielonej transformacji. W dalszej kolejności prelegenci będą rozmawiać będą m.in. o przyszłości wodoru jako jednego ze sposobów na zmniejszenie niskoemisyjności, zrównoważonej chemii, niskoemisyjnym transporcie, inwestycjach oraz nowoczesnych technologiach 4.0 w branży, bezpieczeństwie i konkurencyjności, Europejskim Zielonym Ładzie, a także stabilności branży w kontekście bezpieczeństwa energetycznego. Pomiędzy poszczególnymi panelami dyskusyjnymi głos zabiorą także zaproszeni na wydarzenie goście specjalni i eksperci.

zarejestruj się

Szczegóły wydarzenia i nazwiska gości specjalnych pojawiać się będą sukcesywnie na stronie:

www.kongrespolskachemia.pl

materiał organizatora

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.