Menu
XV Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych

XV Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych

Przed nami XV już Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych. Nie tylko kongres, najstarsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie poświęcone tej tematyce, jest jubileuszowy. Mija też w tym dwadzieścia lat od uchwalenia wielokrotnie nowelizowanej ustawy o ochronie informacji niejawnych (ostatniej zmiany dokonano w tym roku). To czas nie tylko na próbę podsumowania, jak funkcjonuje ona w praktyce, ale i zajęcia się projektem nowej ustawy, która ma ją zastąpić. Zaprezentowany zostanie raport „Polski barometr Cyberbezpieczeństwa Społecznego 2019”. Mowa będzie o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Sporo miejsca poświęcono w programie analizie różnych zagrożeń, włącznie z zagrożeniem terroryzmem. Ale nie zabraknie też tematu wdrażania unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (potocznie RODO). Zadbano o odpowiednich prelegentów, nie brak wśród nich osób ze stopniami generalskimi i tytułami profesorskimi. Oprócz tego w programie trzydniowego kongresu znalazła się również uroczysta gala i bankiet. Jak wszystkie tego typu wydarzenia kongres jest okazją do nawiązywania nowych, użytecznych i nie tylko biznesowych kontaktów. Wszystko w uroczej Białce Tatrzańskiej. Organizatorem kongresu jest Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych, z którym współpracujemy już nie pierwszy raz, z nimi nie pierwszy raz, a redaktor naczelna naszego magazynu, Barbara Jończyk została przez nich nagrodzona Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP.

XV Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych to wydarzenie, które powinno wielu z nas zainteresować, bo z problemem ochrony informacji borykamy się praktycznie wszyscy. Jeśli idzie o biznes, to dziś, jak się wydaje, obawy związane w zapewnieniem spełnienia wymogów ochrony danych osobowych przysłaniają inne. Te inne wciąż pozostają jednak aktualne i pewnie jednak ważniejsze. Funkcjonujemy w cyfrowym świecie i coraz więcej danych, bez których nie możemy się obejść istnieje tylko w tej cyfrowej formie. Odcięci od niej stajemy się bezradni, dlatego dziwi to jak często beztrosko traktujemy to ryzyko. I nie chodzi tylko o to, by uświadomić sobie to zagrożenie. Powinniśmy umieć stawić mu czoła.

więcej: www.kongresochronyinformacji.ksoin.pl

wtorek 11 – czwartek 13 czerwca

Hotel SPA Toporów, www.toporow.pl

ul. Środkowa 167a, Białka Tatrzańska

Udział w kongresie jest płatny, szczegóły znajdziecie tutaj. Zgłoszenia udziału należy dokonać wypełniając formularz online (cena obejmuje też nocleg w hotelu).

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.