Menu
WYWOŁAĆ zamierzone reakcje

WYWOŁAĆ zamierzone reakcje

Nie od dziś wiadomo, że „reklama dźwignią handlu” i każdy przedsiębiorca, który chce osiągnąć sukces używa różnego rodzaju form promocji. O tym jak tworzyć trendy w reklamie i jakie cechy ma dobra agencja reklamowa, opowiada Aneta Dzióbłowska, prezes Ernst Creative.

Rozmawia ANETA SIENICKA

Czym właściwie zajmują się agencje reklamowe?

– Agencje reklamowe, takie jak Ernst Creative, odpowiadają za kompleksową obsługę klientów w zakresie reklamy – począwszy od analizy rynku, poprzez tworzenie strategii, aż do kreacji i produkcji skutecznych rozwiązań dla wszystkich kanałów komunikacji – w telewizji, prasie, internecie i kanałach bezpośredniego kontaktu z konsumentem. Ernst Creative to nie tylko miejsce, gdzie tworzymy całościowe kampanie jak i pojedyncze produkty. To również wymiana doświadczeń i poszukiwanie nowych rozwiązań. Nieustający entuzjazm i ambicja każą nam wciąż sięgać po więcej i w dalszym ciągu doskonalić naszą pracę. Jesteśmy agencją typu full service, nasze usługi to: strategia, kreacja ATL (spoty telewizyjne i radiowe, prasa, outdoor), BTL (projektowanie materiałów POS do kanałów komunikacji), ulotki, katalogi, foldery, standy, opakowania, direct mail, online (strony internetowe, social media, kampanie w internecie), PR, akcje promocyjne, programy lojalnościowe, ambienty, organizacja eventów oraz wiele innych działań niestandardowych. W swojej strukturze posiadamy również dział produkcji, który odpowiada za produkcję spotów TV i radiowych oraz druk materiałów.

Komunikacja 360, czyli marketing zintegrowany jest w zasadzie oferowany przez większość agencji. Czym zaskoczy klientów Ernst Creative?

– Marketing zintegrowany polega na zastosowaniu różnorodnych i skoordynowanych ze sobą działań marketingowych, które powinny wspierać się nawzajem. Dlatego właściwy dobór i integracja wielu kanałów daje lepsze efekty niż pojedyncze, zupełnie oderwane od siebie działania marketingowe. Jesteśmy doświadczoną i wyspecjalizowaną agencją. Na każdym etapie realizacji projektu nasz klient może liczyć na pełne zaangażowanie dedykowanego zespołu. Pracownicy agencji to pasjonaci – uwielbiamy ciekawe projekty i trudne wyzwania. Szukamy narzędzi, które pozwalają w niestandardowy sposób wyróżnić komunikację i nadać jej charakteru. Dlatego też ogromną wagę przywiązujemy do analizy rynku. Bardzo istotne jest badanie trendów konsumenckich, a wręcz ich wyprzedzanie tak, aby produkt, język reklamy kreował nowe trendy, a nie tylko powielał znane schematy, którymi konsument może być już zniechęcony i je ignorować. By skutecznie dostosować działania do zachowań konsumenta, staramy się dokładnie go poznać, odkryć jego potrzeby. Wiedza ta pozwala nam zaplanować skuteczną strategię komunikacji.

Czym powinna kierować się firma wybierając agencję reklamową?

– Jest wiele czynników decydujących o sukcesie współpracy firmy z agencją. Najważniejszym czynnikiem jest jej doświadczenie i kompetencje. Planując współpracę warto zapoznać się z portfolio agencji. To pozwoli firmie ocenić kreatywność, kompleksowość i efektywność prac. Agencja pracująca z międzynarodowymi i polskimi markami doskonale zna trendy rynku. Stanie się więc cennym doradcą firmy w planowaniu kampanii reklamowych.

A czynnik ludzki?

– Jestem przekonana, że dobre relacje firmy z agencją przełożą się bezpośrednio na sukces wspólnie prowadzonych działań reklamowych. Dlatego ważna jest dla nas obsługa klienta i wzajemne uzupełnianie w powierzonych projektach. Zawsze staramy się jak najlepiej poznać naszych klientów, markę i produkty. Nasi klienci powierzają nam swoje budżety i wizerunek swoich marek, dlatego niezwykle ważne jest wzajemne zaufanie.

Dla każdej marki, dla każdego produktu można przygotować efektywną komunikację?

– Tak. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Staramy się jak najlepiej poznać strategię marki i dobrać odpowiednie narzędzia. Następnie wybieramy idealnie pasujące kanały komunikacji, gdzie w najbardziej optymalny sposób planujemy budżet.

Czym, Pani zdaniem, jest skuteczna reklama?

– Skuteczna reklama powinna angażować uwagę odbiorców i wywoływać u nich zamierzone reakcje. To zaplanowany proces, który powinien w maksymalnym stopniu zrealizować postawiony cel danej marki.

Ernst Creative

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.