Menu
WSZECHŚWIAT KOLORU w „Spichlerzu” w Tyczynie

WSZECHŚWIAT KOLORU w „Spichlerzu” w Tyczynie

Przedostatnia wystawa z cyklu WSZECHŚWIAT KOLORU odbędzie się Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej „Spichlerz” w Tyczynie. Choć dopuszczono już otwarcie galerii, to wernisaż odbędzie się 11 lutego online, dzięki temu będziemy mogli w nim uczestniczyć wszyscy. Obejrzeć wernisaż będzie można na stronie „Spichlerza” https://mgoktyczyn.pl oraz jego profilu na Facebooku. Początek transmisji o godzinie 15.00. Ostatnia wystawa z cyklu WSZECHŚWIAT KOLORU odbyć się ma w Warszawie w Galerii Metamorfozy, termin nie jest jeszcze znany.

Projekt WSZECHŚWIAT KOLORU to koncept artystyczny łączący inicjatywy Power of Art i Eviva l’Arte. Współorganizatorem projektu jest także Fundacja Na Rzecz Kultury i Integracji „POZYTYWY”. A magazyn przedsiębiorcy@eu objął ją swoim patronatem medialnym. Tytuł odnosi się zarówno do języka wypowiedzi i kierunku poszukiwań, jak i obszaru spotkania – integracji artystycznej, artystycznego dialogu między artystami i ich sztuką.

„Czy można powiedzieć, że coś jest zielone? Zielone to nieskończoność. Każdy kolor to nieskończoność.“ /Wiesław Myśliwski/

Każda wystawa w ramach projektu WSZECHŚWIAT KOLORU kładzie nacisk na indywidualność każdego z twórców, ale również zwraca uwagę na relacje i punkty styczne pomiędzy poszczególnymi koncepcjami twórczymi oraz wzajemne relacje form wizualnych. Podczas ekspozycji w Tyczynie swoje prace zaprezentują:

Edyta Dzierż – Warszawa, Sylwia Kalinowska – Biała Podlaska, Anna Kossakowska – Warszawa, Anna Kuchniak – Rzeszów, Jola Michalak – Lublin, Iza Rewcio – Szczecin, Marko Veljić – Serbia, Mag Woźniak – Stockholm.

„Zarówno kształt, jak i kolor posiadają własne, niezależne oddziaływanie.”  /Wasyl Kandyński/

Wystawy ujawniają indywidualną, a zarazem wyraźnie wspólną gamę emocji, znaków, energii i myśli artystycznych wszystkich artystów. Wystawę zorganizowaną w „Spichlerzu” w Tyczynie będzie można oglądać przez miesiąc do 12 marca.

„Sztuka to narzędzie służące praktyce duchowej. Pozwala dosięgnąć sfery wykraczającej poza powszechnie znane pojęcia, przedmioty, a nawet cele codziennego życia (…) /Wasyl Kandyński/

I jeszcze mała próba podsumowania dotychczasowych wystaw. W ramach projektu wystawy z cyklu WSZECHŚWIAT KOLORU były organizowane od początku 2020 roku kolejno w Oliwskim Ratuszu Kultury, Centrum Promocji Eurogrenionu w Galerii Stara Rzeźnia w Szczecinie, Buskim Samorządowym Centrum Kultury, w DK Zameczek – galerii Art Styl w Kielcach oraz we Włocławskim Centrum Kultury Browar B – Galerii Sztuki Suszarnia. W sierpniu 2020 wystartowała także roczna wystawa online pt. The Universe of Colour na platformie niemieckiej w Power of Art VR Gallery.

W projekcie oprócz artystów, którzy zaprezentują swoje prace w „Spichlerzu” w Tyczynie, biorą udział również:

Waldemar Borowski – Warszawa, Wit Bogusławski – Warszawa, Grażyna Grabowska – Lublin, Dominik Jasiński – Sao Luis/ Portugalia, Krzysztof Kopeć – Katowice, Małgorzata Karczmarzyk Zoya – Gdańsk, Małgorzata Kosiec – Łódź, Magdalena Limbach – Warszawa, Magdalena Podolska – Szczecin, Adam Piotr Rutkowski Warszawa, Adam Wyżlic – Olsztyn, Katarzyna Zawierucha – Kraków.

WSZECHŚWIAT KOLORU buduje intrygujący dialog między: artystami, artystą a widzem i najważniejsze między widzem a dziełem sztuki.

(na podstawie materiałów organizatora)

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.