Menu
Bezpłatna Ewidencja w BDO - już w aplikacji WasteMaster

Bezpłatna Ewidencja w BDO – już w aplikacji WasteMaster

W 2020 roku nastąpiła rewolucja regulacyjna na rynku gospodarki odpadami. Cyfryzacja zapukała do drzwi tej bardzo tradycyjnej do tej pory branży i dotknęła wszystkie firmy produkcyjne i usługowe które w toku prowadzonej działalności gospodarczej wytwarzają lub posiadają odpady. Wszystkie te firmy miały obowiązek rejestracji w systemie BDO, aby następnie całkowicie odejść od papierowej ewidencji odpadów, na rzecz ewidencji elektronicznej, prowadzonej w BDO na indywidualnym koncie przedsiębiorcy. Operacja ta miała na celu ma uszczelnić gospodarkę odpadami i pomóc w walce z szarą strefą, czyli na przykład z tworzeniem dzikich wysypisk śmieci. Dzięki niej instytucje obecnie kontrolujące mogą na bieżąco – w czasie rzeczywistym – mieć wgląd w to, ile i jakiego rodzaju odpady powstają w konkretnej firmie. Proces ten przysporzył na początku i w dalszym ciągu przysparza wielu kłopotów przedsiębiorcom. Naprzeciw ich problemom wychodzi nowa usługa innowacyjnej aplikacji i platformy odpadowej – WasteMaster.

Wydawałoby się, że wraz z postępującą od dekady cyfryzacją gospodarki nie pozostało już wiele strategicznych dla kraju i środowiska branż, które byłyby na nią odporne. Sytuacja wygląda zgoła inaczej w przypadku branży gospodarki odpadami i recyklingu. Procesy handlowe i logistyczne które już dawno zostały zautomatyzowane w pozostałych gałęziach gospodarki w przypadku odpadów nadal odbywają się w bardzo tradycyjny i nie do końca efektywny sposób opierający się na relacjach, nieprzejrzystości marż i nieznajomości szerszej perspektywy rynku.

Dziś możemy śmiało stwierdzić, że branża gospodarki odpadami podąża w kierunku rozwoju w postępie geometrycznym jaki doświadczyły dzięki cyfryzacji i otwarciu się na nowe technologie tak tradycyjne branże jak hotelarska, turystyczna czy usług dla ludności. We wszystkich tych branżach od lat powstają projekty które z sukcesem zwielokrotniają potencjał rozwojowy branży oraz uczestników tych konkretnych rynków. W dzisiejszych czasach konsument i podmiot gospodarczy może znaleźć przy użyciu aplikacji mobilnych czy wyspecjalizowanych portali hydraulika, fryzjera, manicurzystkę czy partnera na życie. Takiego projektu brakowało w naszym sektorze gospodarki. Utylizacja odpadów przemysłowych, segregowanie, handel, pośrednictwo, recykling czy hutnictwo nie miało do tej pory do dyspozycji aplikacji, która spotęguje rozwój branży na tyle aby dać jej szybki akcelerator wzrostu oraz efektywności. Taka była idea powstania WasteMastera i taki jest cel powstania jej nowej usługi dla firm wytwarzających – Ewidencji w BDO. Fakt, że usługa skierowana jest do firm wytwarzających odpady, przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych, które nie prowadzą działalności odpadowej sprawia, że usługa ta jest de facto outsourcingiem specjalistów, którzy mogą wspomóc firmę w procesach które są dla niej uciążliwe i czasochłonne. Usługa ta jeszcze bardziej ułatwia zarządzanie odpadami w firmie. Wystarczy, że firma skorzysta z aplikacji WasteMaster i w ramach abonamentu wystawi ofertę sprzedaży lub utylizacji odpadu. Reszta dokumentów już ją nie interesuje. To specjaliści WasteMastera zajmują się ewidencją odpadów danego przedsiębiorstwa w BDO. Mało tego, polecana przez WasteMaster usługa jest bezpłatna do pięciu wystawionych KPO, KEO w miesiącu. Większa ilość pociąga za sobą koszty zgodne z bardzo konkurencyjnym cennikiem.

Korzystając z oferowanych rozwiązań każda firma oszczędza czas, dzięki temu, że całą ewidencją odpadów Twojej firmy zajmuje się WasteMaster, a klient swoje zasoby ludzkie może skupić na rozwijaniu swojego przedsiębiorstwa jednocześnie mając gwarancję prawidłowo prowadzonej ewidencji. Co jednocześnie wydaje się przy tym oczywiste, zmniejsza przy tym także koszty prowadzenia działalności – zlecając prowadzenie ewidencji specjalistom, nie musi tworzyć nowego etatu w swojej firmie dla osoby, która miałaby się tym zajmować.

Usługa Ewidencja w BDO jest kolejną usługą oferowaną w ramach innowacyjnej aplikacji. Sama aplikacja jest rewolucyjna pod wieloma względami. Do stworzenia tego rozwiązania konieczne było zebranie i opracowanie mnóstwa danych. WasteMaster ma informacje o 130 milionach ton odpadów, które dzielą się na aż 400 rodzajów odpadów.

W WasteMasterze bez problemu można sprzedawać, kupować oraz pośredniczyć na rynku odpadów w Polsce. Wiarygodne, dostępne i bliskie naszej lokalizacji miejsce do utylizacji można znaleźć w kilka chwil. Ceny aktualizowane są w czasie rzeczywistym. Aby poznać więcej szczegółów, wystarczy utworzyć ofertę dotyczącą tego, czego potrzebujemy w danym momencie (np. sprzedaż, zakup czy transport odpadu). Wówczas wszystkie szczegółowe dane takie, jak wysokość opłaty produktowej za wprowadzane odpady czy dopuszczalne masy pojawią się w intuicyjnej formie, dzięki której wszystko będzie jasne.

WasteMaster jest zatem aplikacją smartfonową i webową, która przy pomocy interaktywnego interfejsu i mapy wskazuje, gdzie w pobliżu znajdują się firmy z branży odpadowej. Użytkownik decyduje czy chce sprzedać odpady czy kupić, czy szuka transportu, utylizacji czy może pośrednictwa. Oprócz tego, jeśli dany odpad nie znalazł zainteresowania, to możemy skorzystać z funkcji Asystenta Odpadowego lub usługi Sprzedaj z WasteMaster, aby maksymalnie przyspieszyć proces sprzedaży lub całkowicie outsourcować zutylizowanie danego odpadu na dział handlowy ekipy WasteMastera.

Powyższe funkcjonalności sprawiają, że w znalezienie najlepszej oferty w okolicy staje się znacznie łatwiejsze i szybsze. Proces złożenia oferty podmiotowi, który oferuje, przykładowo, sprzedaż odpadu, jest całkowicie bezstresowy. Widoczne ceny obowiązujące sprzyjają wygodzie w podjęciu najlepszej decyzji.

Reasumując, korzystając z funkcjonalności aplikacji, klient ma sposobność poznania wielu ofert zakupu lub recyklingu odpadów. Wiemy już, że usługa Ewidencja w BDO pozwala mu na nieprzejmowanie się formalnościami w systemie BDO, ponieważ to zespół WasteMastera (WM) się nimi zajmuje. W ramach aplikacji klient może skorzystać m.in. z Asystenta Odpadowego oraz z usługi Sprzedaj w WM. Dzięki nim może wpłynąć na koszty gospodarowania odpadami w swoim przedsiębiorstwie. Dodatkowo należy wiedzieć, że wymierną korzyścią współpracy z zespołem WM jest m.in. posiadanie usługi bezpośrednio związanej z ewidencją w BDO. To jednak nie wszystko. Każdy otrzymuje również dostęp do marketplace-u, dzięki któremu ma bezpośredni wgląd w bazę dziesiątek firm recyklingowych. Dzięki czemu kontakt z nimi zależy tylko od niego i jego zaangażowania.

Sytuację przeanalizujmy na poniższych przykładach:

Pan Jan prowadzi warsztat samochodowy w miejscowości Leszno. Chcąc pozbyć się wytwarzanych przez firmę odpadów, wystawia je w aplikacji WasteMaster. Ponadto korzysta z usługi Ewidencja w BDO. Gdy dochodzi do sprzedaży lub utylizacji wystawionego w aplikacji odpadu, Pan Jan wie, że to my wystawiamy KPO, a on sam nie musi się tym przejmować. Dodatkowo Pan Jan zdecydował się na skorzystanie z płatnej usługi Asystenta Odpadowego. Koszt wynosi 100 zł, jednak to nic w porównaniu z tym, ile udało mu się zaoszczędzić, pozyskując nowego kontrahenta w obszarze utylizacji opon. Oferta znaleziona przez Asystenta to koszt 500 zł/t. Firma, z której korzystał Pan Jan wcześniej, żądała 1200 zł/t. Pan Jan nawet płacąc za dodatkową usługę Asystenta skorzystał finansowo na całej transakcji.

W aplikacji WasteMaster Klient ABC wystawił do utylizacji transformator olejowy. Oferty na rynku, jakie spływały do naszego Klienta to płatna utylizacja w cenie 1,5 zł/kg oraz zakup odpadu po 50gr/kg. Klient nie musiał z nich korzystać w sytuacji, gdy nie spełniały jego oczekiwań. Dlatego postanowił skorzystać z usługi Sprzedaj w WasteMaster, w ramach której otrzymał od nas ofertę na zakup odpadu w cenie 3,4 zł/kg. Prowizja, jaką zapłacił, wynosiła 5% od kwoty całkowitej transakcji, a przy okazji nie musiał martwić się o formalności związane z wystawieniem KPO.

Więcej o firmie i aplikacji WasteMaster znaleźć można na stronie internetowej http://.wastemaster.pl i stronie usługi ewidencji: http://bezplatnaewidencja.pl

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.