Menu
Warszawa jest kobietą. ONA

Warszawa jest kobietą. ONA

Warszawa jest kobietą. ONA, czyli Odważna, Niezależna, Ambitna. Objęta naszym patronatem medialnym wystawa zdjęć w międzynarodowej wirtualnej galerii Power of Art VR Gallery dostępna będzie od 8 marca, kiedy obchodzimy jest Międzynarodowy Dzień Kobiet i data ta z pewnością wybrana jest nieprzypadkowo. Tego samego dnia, o 19.00 odbędzie się tam wernisaż (oczywiście w formule online). A już teraz można tam oglądać inną objętą naszym patronatem wystawę z cyklu Wszechświat Koloru (dostępna będzie jeszcze do 19 sierpnia).

Sesja zdjęciowa podczas której zostały wykonane pokazywane na wystawie Warszawa jest kobietą fotografie została wykonana w ramach VIII edycji programu edukacyjno-charytatywnego Debiutantki, a ich autorką jest Mag Wozniak (artystyczny pseudonim Magdaleny Woźniak).  Uczestniczki programu Debiutantki wystąpiły w strojach zaprojektowanych przez Agnieszkę Wyrwał znanej w świecie mody jako Aga Pou.  Zdjęcia otrzymały III nagrodę na Międzynarodowym Biennale Sztuki w Sztokholmie. Organizatorem wystawy jest Power of Art, znany nam już z organizacji cyklu wystaw Wszechświat Koloru.

Debiutantki to program edukacyjno-charytatywny, realizowany od wielu lat w Muzeum Pałacu w Wilanowie, przeznaczony dla młodych kobiet w wielu 18-25 lat. Jedyny w Polsce ma na celu rozwój społecznej, historycznej i estetycznej wrażliwości uczestniczek a także wykształcenie pokolenia świadomych, empatycznych oraz aktywnych kobiet. Program został uhonorowany tytułem Złoty Artysta – Dobry Duch Kultury 2020. Autorką programu jest Agnieszka D. Michalczyk, absolwentka wydziału filozoficzno-historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, znana społeczniczka, kurator wystaw, działająca od lat w dziedzinie kultury i sztuki, promująca polskie dziedzictwo kulturowe w kraju i za granicą. Organizatorka Balów Debiutantek. Mecenas Akademii Dobrego Stylu w Klubie Integracji Europejskiej.

Debiutantki biorące udział w sesji zdjęciowej do wystawy Warszawa jest kobietą: Julia Ciborowska, Maria Kądzielska, Jolanta Pietrasik, Marta Plicha, Julia Polaczek, Anna Sadzyńska, Klaudia Sarnacka, Klaudia Ziółek, Weronika Ziółek. 

Mag Wozniak (Magdalena Woźniak) mieszkająca w Sztokholmie, artystka wizualna, dla której najważniejsze są malarstwo, fotografia, grafika, nowe media i design. Członek Szwedzkiego Stowarzyszenia Fotografów, Stowarzyszenia Artystów Plastyków w Polsce, Związku Artystów Polskich, członek wspierający OW ZPAP i grupy artystycznej Młodzi Sztuka. Inicjator i współorganizator kampanii społecznej Power of Art. Członek Klubu Integracji Europejskiej. W 2019 roku otrzymała dyplom za zasługi Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma na swoim koncie prawie 200 projektów artystycznych – wystaw indywidualnych i zbiorowych, konkursy, filmy przedstawiające sylwetki artystów, ich prace, a także relacje z wydarzeń kulturalnych. Kurator wystaw, animator wydarzeń kulturalnych i akcji charytatywnych. Promotor kultury i sztuki, publicysta, redaktor naczelny i właściciel portalu kulturalnego Art Imperium. Jej obrazy, rysunki i fotografie znajdują się w zbiorach prywatnych m.in. w USA, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Norwegii, Szwecji i Polsce.

Agnieszka Wyrwał tworząca markę Aga Pou ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 20 lat projektuje z wielkim sukcesem kolekcje, które regularnie pokazuje podczas polskich i międzynarodowych Fashion Weeks. Jest laureatką Talent Warsaw Fashion Street oraz międzynarodowego konkursu Fashion Culture. Jej kolekcje zostały docenione przez brytyjskiego i włoskiego Vogue, a pokazy prezentowane w Fashion TV oraz Fashion One. Ekspert w dziedzinie mody w wielu programach telewizyjnych oraz jurorka konkursów dla młodych projektantów.  Ciekawostką jest, że jeden z jej ubiorów znajduje się w stałej ekspozycji Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Z programem Debiutantki współpracuje nieprzerwanie od jego drugiej edycji.

Zdjęcie z wystawy Warszawa jest kobietą: Debiutanka Klaudia Sarnacka, w tle przejście dla pieszych przez Świętokrzyską przy Ministerstwie Finansów.

redakcja

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.