Menu

W KitzbÜhel każdy wypoczywa jak gwiazda!

Najlepszy teren narciarski świata wg „Skieresort.de”, po mistrzowsku łączy sporty zimowe z urokami wielkiego świata.

Nina Alt

Urlop w Kitzbühel/Kirchberg – mekce narciarzy, w 2014 roku po raz drugi z kolei ogłoszonej przez „Skiresort.de” najlepszym terenem narciarskim świata, nie jest przyjemnością zarezerwowaną wyłącznie dla elit świata sportu, mody i filmu. W ojczyźnie „Streif ” – chyba najsłynniejszej i najtrudniejszej trasy narciarskiego Pucharu Świata – wszyscy fani sportów zimowych czują się jak goście honorowi. W okolicach wyniosłego szczytu Hahnenkamm jest mianowicie aż 170 km doskonale utrzymanych stoków, 53 kolejki linowe i wyciągi, a śniegu nie brakuje od listopada do maja. Poza tym, na przyjezdnych czekają atrakcyjne rabaty, m.in. dla rodzin i seniorów oraz niepowtarzalna mieszanka kultury, sportu i rozrywki, które czynią ten region narciarskim ośrodkiem„de luxe”.

Narciarski urlop z klasą

Podczas gdy początkujący narciarze trenują szusowanie w dolinie na bezpłatnych terenach dla nowicjuszy, a zakochane pary w punkcie fotograficznym na wysokości 2000 m n.p.m. delektują się romantycznym urokiem alpejskiej scenerii, miłośnicy wszystkiego, co z Tyrolem związane, w sąsiedniej gminie Krichberg korzystają z lokalnych ofert dla zdrowia, urody i podniebienia. A gdy narciarze szusują po idealnie wypielęgnowanym stoku pod same drzwi swego luksusowego hotelu, a freeriderzy zdobywają rozległe przykryte firnem przestrzenie, miłośnicy uciech wielkiego świata zaliczają kolejne „czerwone dywany”. Bo na Starym Mieście w Kitzbühel, w modnych barach i eleganckich sklepach, roztacza się niepowtarzalna atmosfera „miasta kozic” i zawsze dzieje się coś ciekawego. Nic więc dziwnego, że w takich warunkach każdy urlopowicz czuje się jak prawdziwa gwiazda!

Fakty:

Region narciarski obejmujący 170 kilometrów świetnie utrzymanych stoków, doskonałych zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i dostarczających sportowych wyzwań:  53 komfortowe kolejki linowe – część z ogrzewanymi siedzeniami, 99 km stoków z naśnieżaniem, 8 zbiorników retencyjnych łatwy dojazd, długa zima i bardzo dobre warunki narciarskie, największy operator kolei linowych w Austrii teren narciarski obejmujący 7 gmin i 2 kraje związkowe, najtrudniejsza trasa narciarska na świecie: „Die Streif”, 120 lat narciarskiej tradycji, 56 schronisk i restauracji w górach, zakupy, wellness, kulinaria – specjalność Kitzbühel z karnetem narciarskim 50 proc. zniżki na wstęp do aquaparku „Aquarena”, bliskość Innsbrucka, Salzburga i Monachium.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.