Menu

VI Dzień Różnorodności: odwaga i równowaga

Po raz szósty będzie obchodzony w Polsce Dzień Różnorodności, po raz szósty Dzień Różnorodności będzie też okazją do zorganizowania konferencji poświęconej temu wyzwaniu. Tym razem jej tematem będzie odwaga i równowaga. Kiedyś były zespoły pracowników młode ambitne lub złożone z doświadczonych pracowników, starano się tego nie mieszać. A dla niepełnosprawnych tworzono miejsca pracy w zakładach pracy chronionej. Dziś już tego nie robimy, bo się tak nie da, bo nie ma dość rąk do pracy. A już zupełnie i najwcześniej zmieniło się podejście do zatrudniania osób niepełnosprawnych. I okazało się, że wbrew obawom takie różnorodne zespoły pracują lepiej.

Teraz stajemy przed kolejnym wyzwaniem. Dla coraz większej liczby ludzi kariera zawodowa przestaje być najważniejsza, a już powszechne staje się przekonanie, że człowiek potrzebuje przynajmniej równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. To nowe wyzwanie, przed którym stają pracodawcy. A także pracownicy, którzy muszą się zdobyć się na odwagę i nauczyć formułować swoje oczekiwania i by zacząć się „dogadywać” z pracodawcami. Tym bardziej, że jest tu miejsce na kompromis. W dobie smartfona obie strony mogą sobie pójść na rękę. Bardziej elastyczne podejście do czasu pracy może być korzystne zarówno dla pracowników, jak i pracodawców, ale również pracodawcy powinni być tu otwarci na potrzeby pracowników. Gościem specjalnym będzie Kinga Baranowska, himalaistka, zdobywczyni 8 z 14 ośmiotysięczników. Nie sposób przy tym oprzeć się uwadze, że w pozoru tak męskim sporcie jak himalaizm, kobiety ani myślą oddawać pola mężczyznom. Tu także i to dość już dawno dokonała się rewolucja.

Konferencję podzielono na dwa bloki, pierwszy poświęcony będzie kobietom i temu, jak wspierać kobiety w ich rozwoju zawodowym. Dla kobiet równowaga pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym od której zaczęliśmy jest szczególnie ważna, ale to nie jedyne tu wyzwanie. Drugi blok poświęcony będzie tematowi takiej organizacji pracy już bez podziału ze względu na płeć, bo problem dotyczy tez mężczyzn. Tradycyjny podział, że mężczyźni zarabiają, a kobiety zajmują się domem jest od dawna już odszedł do lamusa i konsekwencje tego dotyczą także mężczyzn. A przynajmniej powinny.

Dzień Różnorodności to też okazja do uroczystego podpisania Karty Różnorodności przez kolejnych jej sygnatariuszy i przy okazji ich poznania.

Do udziału w zorganizowanej w Dzień Różnorodności konferencji zaprasza nas Forum Odpowiedzialnego Biznesu, bardzo zasłużone dla krzewienia w Polsce idei społecznej odpowiedzialności odpowiedzialnego biznesu, praktycznie jej pionier. Zaprasza pracodawców, pracowników, czyli obie strony, które chyba jednak więcej łączy i dzieli.

Na poświęconej wydarzeniu stronie znajdziemy szczegółowy program konferencji, a także sylwetki panelistów i zaproszonych gości.

więcej

czwartek 23 maja, godzina 9.30 – 16.00

kino Atlantic, ul. Chmielna 33

gdzie to jest

Udział w konferencji jest bezpłatny, zgłoszenia należy dokonać wypełniając formularz online (u dołu strony). Uwagę, że ilość miejsc jest ograniczona należy rozumieć jak najbardziej dosłownie – kto pierwszy, ten lepszy!

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.