Menu
Międzynarodowa Konferencja Innowacyjność i kreatywność w gospodarce

Urząd Patentowy zaprasza na konferencję

Międzynarodowa Konferencja Innowacyjność i kreatywność w gospodarce to najważniejsze doroczne wydarzenie organizowane przez Urząd Patentowy, dostępne dla wszystkich. Co więcej, udział jest bezpłatny, a temat tegorocznej, dwunastej już konferencji zainteresować powinien naprawdę wielu przedsiębiorców i nie tylko zresztą ich. Bo znaków towarowych używamy wszyscy, to loga firm, a także marek. Będzie o tym, jak je tworzyć, na co zwrócić uwagę. A także, jak chronić ich wyłączność. W przeciwieństwie do patentów ich ochrona nie ma ograniczeń czasowych.

Tradycją już jest, że konferencja jest dwudniowa, ale gdyby tak nie było, trzeba by to zrobić ze względu na temat. Identyfikacja wizualna to oczywiście nie tylko logo. Większe firmy mają nawet kilka wersji logo, w zależności od tła na jakim mają być one umieszczone, wersje w poziomie i pionie. I jest to jak najbardziej zasadne. Oczywiście druki firmowe, spójna z tym stronę firmową, a nawet wystrój biura. Spójna z wizerunkiem, jaki chce mieć firma!

Tak, jak rok temu konferencja odbędzie się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Pierwszy dzień konferencji otworzy część oficjalna, przewidziane jest między innymi wystąpienie minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz. A potem przyjdzie czas na konkrety. Po co nam to? Jak pracować z fachowcami od wizerunku, czyli studiem brandingowym? O Złych i dobrych praktykach. Dużo miejsca w programie poświęcono samemu logo. Jak zaprojektować je tak, by dało się odróżnić od milionów innych i zostało zauważone? I jak wartość logo wycenić? Będzie też mowa o możliwości uzyskania wsparcia dla stworzenia takiej szaty graficznej dla firmy. Nie mogło oczywiście zabraknąć tematu ochrony prawnej, co jest działką gospodarzy. Choć, jeśli nie ograniczamy się do rynku polskiego, warto skorzystać z możliwości jakie daje ochrona w całej Unii i zastrzec go Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej, który ma siedzibę w Alicante w Hiszpanii. I o tym też z pewnością będzie mowa. Pierwszy dzień zakończy koktajl, konferencja ma nie tylko dostarczyć merytorycznej wiedzy i być okazją do dyskusji. Ma też być okazją do nawiązania użytecznych kontaktów, pozwalających z tej wiedzy skorzystać.

Drugi dzień konferencji to tematy takie jak forma opakowania, ciągle chyba nie dość doceniany, jeśli idzie o wagę element, jakim jest krój pisma. Plus czego się trzeba tu wystrzegać, by nie narazić się na konflikt z prawem (ci, którzy czcionki tworzą nie zawsze robią to pro publico bono). Zanurzymy się też w wirtualną rzeczywistość. Warto zwrócić uwagę, że zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia konferencji przewidziano wystąpienia gości z Chin, gdzie do ochrony własności intelektualnej podchodzi się coraz poważniej, powstaje oczywiście pytanie, czy nasze prawa będą tam chronione równie skutecznie, jak prawa podmiotów z Chin. I na co trzeba zwrócić uwagę.

Jeszcze nie zachęciłem? Nie wierzę! Przyznaję się, że co roku pilnuję, by nie przeoczyć terminu konferencji, no i dopilnować własnego kalendarza, by mieć na nią czas.

program konferencji (pobierz)

poniedziałek 25 marca, godzina 8.30 – 18.30

wtorek 26 marca, godzina 9.00 – ok. 15.30

Giełda Papierów Wartościowych, ul. Książęca 4

Udział w konferencji jest bezpłatny, aby wziąć w niej udział należy wypełnić formularz online (decyduje kolejność zgłoszeń). Uwaga: można wziąć udział w całej konferencji lub wybrać sobie dowolny dzień, należy to zaznaczyć dokonując rejestracji.

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.