Menu
Teraz Polska, coraz bliżej finału!

Teraz Polska, coraz bliżej finału!

Gala tegorocznej, już 32. edycji konkursu Teraz Polska odbędzie się 9 czerwca w pałacu prezydenckim i wtedy zostaną ogłoszeni jego laureaci. Właśnie zakończyły się prace komisji ekspertów, które do ścisłego finału konkursu zakwalifikowały 25 produktów, 17 usług i 8 innowacji. To z tego grona kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera wybierze laureatów. Najważniejszą nagrodą będzie dla nich prawo do posługiwania się przez rok doskonale rozpoznawalnym logiem konkursu, stylizowaną polską flagą. Symbolem jakości polskich produktów, usług i innowacji. Tradycyjnie już jesteśmy jednym z jego patronów medialnych.

Na tę renomę składa się ponad trzydzieści lat historii konkursu Teraz Polska. Wtedy chodziło to, by w starciu z zagranicznymi szansę przetrwania dać polskim markom. Pokazać, że nie muszą one niczym ustępować tym zagranicznym. Przeciwnie, że mogą być lepsze. Że hasło kupuj polskie, nie musi oznaczać rezygnacji z jakości. I to się udało! A z tym znakiem wchodzimy także na rynki zagraniczne. Ale dziś stajemy też przed zupełnie nowymi wyzwaniami.

– Dziś mamy do czynienia nie tylko z chwilowymi zmianami, ale z początkiem nowej transformacji. Najsilniejszym bodźcem jest oczywiście wojna w Ukrainie. To ogromnie trudna sytuacja, przede wszystkim ze względu na doświadczenia naszych sąsiadów, którym współczujemy i pomagamy. Obok ogromu cierpienia narodu ukraińskiego należy się spodziewać również innych konsekwencji owej wojny, tym bardziej, że nakładają się tu jeszcze kwestie klimatyczne, migracyjne, perspektywa nowego ładu międzynarodowego oraz zmiany i nowe oczekiwania społeczne – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, organizatora konkursu. – W tej sytuacji, gdy trudno o jakiekolwiek prognozy odnośnie rzeczywistości gospodarczej, odwołujemy się do polskich firm, w szczególności laureatów Godła „Teraz Polska”. Ich sukces opiera się na rzeczywistych wartościach: jakości i zaufaniu. A to sprawia, że możemy na nich polegać również w dobie zmian i niepewności – kończy.

I skoro znamy już nominowanych, wypada ich przedstawić. Już znalezienie się w tym gronie to wielki sukces!

LISTA NOMINOWANYCH (pobierz)

Red. Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.