Menu
Tegoroczne Forum Ekonomiczne odbędzie się nie w Krynicy, a w Karpaczu. Winny COVID-19... (zdjęcie z archiwum Forum Ekonomicznego)

Tegoroczne Forum Ekonomiczne odbędzie się nie w Krynicy, a w Karpaczu

Forum Ekonomiczne zawsze odbywało się w Krynicy, był to nawet synonim (podobnie jak w przypadku Davos, z którym się je porównuje). W tym roku będzie jednak inaczej, bo Krynica wraz z całym powiatem nowosądeckim znalazła się w strefie czerwonej, gdzie obowiązuje zakaz organizowania tego typu wydarzeń. Oczywiście sytuacja może się zmienić, ale organizatorzy woleli nie ryzykować i przenieśli Forum Ekonomiczne do Karpacza, gdzie żądnych obostrzeń nie ma. Data pozostaje bez zmian. Oto jak ją tłumaczy Zygmunt Berdychowski, przewodniczący jego Rady Programowej.

Forum Ekonomiczne 2020 odbędzie się w nowym miejscu, ale w zaplanowanym wcześniej terminie. Spotkamy się w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu w dniach od 8 do 10 września 2020 r. Decyzja o zmianie lokalizacji była trudna, ale podjęliśmy ją w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych Gości.

Od kilku miesięcy pracowaliśmy nad tym, aby w Krynicy Zdroju zorganizować przedsięwzięcie uwzględniające najwyższe standardy sanitarno-epidemiologiczne. Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie i podjęte działania gwarantowałyby bezpieczeństwo w trakcie Forum.

6 sierpnia Ministerstwo Zdrowia wprowadziło dodatkowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne w prawie 20 powiatach w 6 województwach. Objęły one również teren powiatu nowosądeckiego, na terenie, którego znajduje się Krynica Zdrój. Decyzję Ministerstwa Zdrowia oceniamy bardzo pozytywnie. Wprowadzenie rygoru sanitarnego powinno pozwolić na skuteczne opanowanie ognisk choroby.

Dynamika sytuacji uniemożliwia przewidzenie jak szybko poszczególne powiaty odzyskają status umożliwiający organizację kongresów. To zaś uniemożliwia nam finalne przygotowanie infrastruktury centrum konferencyjnego i stawia pod znakiem zapytania możliwość organizacji Forum w planowanym przez nas terminie. Dlatego nie możemy zagwarantować naszym Partnerom i Gościom, że w drugim tygodniu września spotkanie w Krynicy Zdroju będzie możliwe.

Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo gości postanowiliśmy zatem przenieść Forum Ekonomiczne do Karpacza, który znajduje się w strefie zielonej. Co więcej, mamy bardzo dobre doświadczenia współpracy z Hotelem Gołębiewski, gdzie już kilkukrotnie z sukcesem organizowaliśmy nasze konferencje.

Forum Ekonomiczne to od prawie 30 lat przestrzeń spotkań i merytorycznych dyskusji. Ostatnie miesiące pokazały, że nawet najbardziej zaawansowane narzędzia komunikacji zdalnej nie zastąpią bezpośrednich relacji interpersonalnych. Świadczą o tym również opinie naszych wieloletnich Partnerów. Dlatego nasze obrady planujemy w tradycyjnej formule, a tylko ich część przeniesiemy do internetu.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.