Menu

Premiery 2020

Z perspektywy BMW Group kluczem do przyszłej mobilności jest otwartość na różne technologie. Zgodnie ze strategią „Power of Choice”, dajemy kierowcom możliwość wyboru jednostki napędowej, która w największym stopniu odpowiada ich potrzebom. Jednocześnie niezwykle ważne dla nas jest stałe obniżanie emisji CO2.

Przemysław Konarski e-Mobility Manager, BMW Group Polska

Konsekwentnie ulepszamy ekonomiczne silniki spalinowe oraz wysokoprężne, a jednocześnie rozwijamy napędy elektryczne i hybrydowe typu plug-in, czy też ogniwa paliwowe. Mimo trudnych warunków wywołanych przez pandemię, nadal inwestujemy w przyszłościowe dziedziny techniki i odpowiedni rozwój kompetencji. Do 2025 r. BMW Group przeznaczy ponad 30 mld euro na badania i rozwój, aby zwiększyć swoją rolę jako lidera innowacyjności.

Hybryda plug-in – dla kogo?

Stale poszerzamy portfolio modeli hybrydowych typu plug-in, ze względu na ich szczególne właściwości dla użytkowników. Dzięki inteligentnie sterowanej współpracy wydajnego silnika benzynowego i elektrycznego, hybrydy plug-in BMW i MINI łączą w sobie to, co najlepsze z obu światów. Umożliwiają jazdę na napędzie elektrycznym w ruchu miejskim, z zasięgiem pozwalającym np. na dojazdy z domu do pracy, a także gwarantują duży zasięg całkowity na dłuższe trasy. Przykładowo, w pełni naładowany akumulator BMW X5 xDrive45e daje zasięg 87 kilometrów przejechanych z wykorzystaniem wyłącznie elektrycznego napędu. Akumulator można naładować z gniazdka elektrycznego, korzystając z infrastruktury dostępnej w domu lub miejscu pracy. Natomiast w długiej trasie kierowca może wybrać napęd konwencjonalny i korzystać w pełni z dostępnej już infrastruktury. BMW Group już teraz oferuje największy wybór samochodów zelektryfikowanych w segmencie premium. Kierowcy, którzy chcą jednocześnie korzystać z zalet samochodu elektrycznego i mieć dostęp do dużego zasięgu jednostki konwencjonalnej w ramach jednego pojazdu, mogą wybierać modele z różnych segmentów z portfolio BMW Group. Począwszy od BMW serii 2 Active Tourer, przez MINI Countryman, BMW serii 3, BMW serii 5, czy modele z linii X (X1, X2, X3, X5), aż po limuzynę BMW serii 7.

Przyszłość jest elektryczna

Pojazdy zelektryfikowane cieszą się rosnącym zainteresowaniem. W pierwszym półroczu 2020 roku w Polsce zarejestrowano 32 410 samochodów z alternatywnym napędem, co jest wynikiem o 52% lepszym w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Liderem wśród modeli elektrycznych w segmencie premium zostało BMW i3. Najbardziej popularną hybrydą typu plug-in w segmencie w tym okresie było BMW serii 5, odnotowując wzrost o 244% r/r. BMW zdecydowanie stawia na elektryfikację.

Do 2023 r. w ofercie znajdzie się 25 zelektryfikowanych modeli, z czego połowa w pełni elektryczna. Docelowo w 2030 r. po drogach będzie poruszało się ponad siedem milionów zelektryfikowanych pojazdów BMW Group, a około dwóch trzecich z nich będzie wyposażonych w elektryczny napęd. Już pod koniec 2021 r. w seryjnej produkcji będzie pięć w pełni elektrycznych pojazdów: BMW i3, MINI Cooper SE, BMW iX3, BMW iNEXT oraz BMW i4. Kolejny kamień milowy to nadchodząca generacja BMW serii 7, która stanie się drugim po BMW iX3 modelem z czterema różnymi rodzajami napędu do wyboru. Z początkiem 2021 r. do klientów w Polsce trafi BMW iX3, pierwszy, w pełni elektryczny model z popularnej linii BMW X. Tym samym, BMW X3 jest pierwszym modelem oferowanym zarówno z wysoce wydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, jak i w wersji hybrydowej plug-in oraz z napędem stricte elektrycznym.

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.