Menu
Zapowiedź Kongresu POWERPOL 2024

Zapowiedź Kongresu POWERPOL 2024

Rok 2024: Aktualna polityka energetyczna Państwa wobec wyzwań surowcowych i legislacyjnych w Europie, tak brzmi temat przewodni XXIV Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL 2024, który odbędzie się w lutym.

Dlaczego tak ważnym? Bo rok 2024 będzie dla polskich wytwórców i dostawców energii czasem bardzo intensywnych wyzwań związanych zarówno z bezpieczeństwem surowcowym, otoczeniem legislacyjnym, zaostrzeniem europejskiej polityki surowcowej, zapewnieniem bezpieczeństwa operacyjnego spółek strategicznych, oraz przygotowaniem sektora do dużych inwestycji w OZE, offshore, energię jądrową i wodór. I o ile generalny kierunek naszej polskiej polityki nie jest kwestionowany, to już szczegóły budzą ostre nieraz spory. Spory, w tle których jest zmiana ekipy rządzącej, z których ta nowa może czuć się oburzona decyzjami podejmowanymi w ostatniej chwili przez tę odchodzącą. Nie rozstrzygając, kto ma rację w poszczególnych sprawach, atmosfera jest nieprzyjemna, pełna nieufności i niepewności. W lutym powinniśmy jednak widzieć pierwsze efekty działań nowej ekipy i poznamy pierwsze decyzje. 

Program najbliższej edycji Kongresu POWERPOL 2024 tradycyjnie obejmie zagadnienia, które staną się okazją do wymiany opinii i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami: rządu (dodajmy, nowego rządu), największych w kraju przedsiębiorstw energetycznych i ciepłowniczych (być może niektórych już pod nowym kierownictwem), najważniejszych organizacji branżowych, środowisk akademickich i przedstawicieli biznesu.

W gronie ekspertów będą omawiane kwestie wpływu otoczenia geopolitycznego na polski sektor elektroenergetyczny oraz zakres działań zaradczych pozwalających na kontrolowane wyjście z impasu surowcowego wywołanego wojną w Ukrainie. W ramach Kongresu POWERPOL 2024 ponownie zaplanowany został panel prezentacyjny podczas którego zaproszeni goście będą przedstawiać najciekawsze innowacyjne rozwiązania dla branży elektroenergetycznej.

Znamy już dokładną datę i miejsce Kongresu POWERPOL 2024. Odbędzie się on w dniach 12 i 13 lutego w hotelu Sofitel VICTORIA na placu Piłsudskiego. Oficjalny adres Królewska 11 może zaszokować nawet zasiedziałych warszawiaków, jest bowiem pamiątka po czasach, których nawet najstarsi z nich nie mogą pamiętać, gdy plac był mniejszy ulice oddzielały od niego stajnie pałacu Saskiego. Czyli półtora wieku temu.  Lepiej się więc nim nie posługujcie, bo nikt Wam nie wskaże drogi. A nazwa hotelu to z kolei pamiątka po czasach PRL, gdy plac nosił nazwę placu Zwycięstwa. 

Szczegółowe informacje na temat Kongresu POWERPOL 2024 znajdziecie na dedykowanej mu stronie www.powerpol.pl.

red. Rafał Korzeniewski

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.