Menu
Plener Literacki w Warszawie, 18 - 20 czerwca

Zaproszenie na Plener Literacki w Warszawie

Plener Literacki w Warszawie, czyli weekend z literaturą (i komiksem) w Ogrodzie Saskim. Piszę o komiksach nie dlatego, że poddaję w wątpliwość, iż można je zaliczyć do literatury – bo nie zamierzam tego robić – ale dlatego, że nie zawsze podczas takich wydarzeń komiks jest obecny. Choć z drugiej strony wiem, miłośnicy komiksów mają swoje własne wydarzenia, jeszcze nie na miarę tokijskiego Comiketu, ale całkiem duże.

Takie wydarzenia jak Plener Literacki to oczywiście nie było nic nadzwyczajnego w Warszawie i nie przyciągał nawet nadzwyczajnej wagi – może nawet trochę szkoda – ale po kolejnych lockdownach to kolejny krok w stronę normalności. Będzie można spotkać autorów, ma być ich prawie osiemdziesięciu, w tym ten, który pilnuje, by pisali poprawnie po polsku, czyli prof. Jerzy Bralczyk. I siedemdziesięciu wystawców. Oczywiście dziś nie ma żadnego kłopotu z zamówieniem jakiejkolwiek książki online, ale takie targi to okazja, by przed zakupem sprawdzić czy warto. Temu samemu służą księgarnie, ale tam nie zawsze wszystko mają. Do tego podczas targów możemy zdobyć rękopis autora.

Wśród autorów pojawią się na pewno (oprócz Jerzego Bralczyka): Zyta Rudzka, Jakub Żulczyk, Paweł Sołtys, Grzegorz Piątek, Nina Majewska-Brown, Renata Kim, Naval, Marek Teler, Jan Mencwel, Małgorzata Starosta, Adam Michejda oraz Jacek Ilg i Jan Gondowicz. Spotkania poprowadzą: Jerzy Kisielewski, Adam Szaja, Jarosław Lipszyc i Przemek Corso. Podczas pleneru zostaną też ogłoszeni finaliści 12, już edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.

Przyda się na pewno plan pokazujący rozmieszczenie stoisk (kliknij, by pobrać też listę stoisk).

piątek 18 czerwca, w godz. 12.00-19.00, sobota 19 i 20 czerwca 2021 w godz. 11.00-19.00

A na koniec do pobrania przewodnik po plenerze literackim. Wstęp oczywiście wolny! A co, jeśli nam się nie spodoba? Można jeszcze wybrać się na spacer po parku lub odwiedzić Zachętę po drugiej stronie ulicy.

red. Rafał Korzeniewski

Plener Literacki w Warszawie - pobierz przewodnik

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.