Menu
Kongres 60 Milionów w G2Arena, patronat magazynu

patronat medialny magazynu

60 milionów, bo tylu ludzi o polskich korzeniach żyje w świecie, więcej niż w Polsce. Pierwsza edycja kongresu odbyła się w lutym za granicą, za oceanem dokładniej, w Miami na Florydzie. Spotkało się tam blisko dwustu uczestników z 11 krajów. Warto odnotować obecność senator Anny Marii Anders, pełnomocnika rządu ds. dialogu międzynarodowego, bardzo aktywnej także na tym polu oraz ministra inwestycji i rozwoju, Jerzego Kwiecińskiego. Bo rząd bardzo poważnie podchodzi do tego tematu i zależy mu, by to wydarzenie miało swój oddźwięk też na polu gospodarki. Tematyka tamtego kongresu w Miami była bardzo różnorodna i tematy gospodarcze były jednymi z tych które również były tam podejmowane. Krajowa odsłona Kongresu 60 Milionów odbędzie się w ostatnich dniach sierpnia w G2Arena w podrzeszowskiej Jasionce. Zbudowany od podstaw i oddany do użytku raptem dwa lata temu obiekty jest jedną z wizytówek współczesnej Polski.

Program tej odsłony kongresu rozpisano na dwa, a właściwie trzy dni, bo w przeddzień przewidziano jeszcze imprezę networkingową, nie tylko jednak dlatego warto wybrać się tam wcześniej, ale również dlatego, że kongres rozpoczyna się z samego rana. Mocnym punktem programu jest już pierwszy panel poświęcony budowaniu wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. Wezmą w nim udział Daniel Krawczyński, który jest posłem do angielskiego parlamentu (uczestniczył on też w kongresie w Miami) oraz amerykańska dziennikarka Rita Cosby, trzykrotna laureatka Emmy. A jest o czym rozmawiać, bo ten wizerunek nie wygląda dziś dobrze i być może także Polonia może tu odegrać pewną rolę, by go poprawić. Uczestnicy kongresu dyskutować też będą o polskich markach na rynku międzynarodowym i o międzynarodowej współpracy polskich firm. Tu znów jest miejsce dla Polonii, bo przecież nie brak wśród niej ludzi biznesu. Innym tematem będzie wykorzystanie międzynarodowego doświadczenia młodych Polaków. Mamy bowiem bezprecedensową pod tym względem sytuację w historii i jest to nasza wielka szansa. Odwagą wykazali się organizatorzy wpisując do programu temat polskich sportowców i kibiców, oraz sportu jako katalizatora najlepszych naszych cech narodowych. Na razie za sprawą postawy swoich piłkarzy na Mundialu polscy kibice wciąż przeżywają traumę, ale może do tego czasu wydarzy się coś, co przyniesie odrobinę optymizmu. Chyba jednak ważniejszy jest temat polskiej innowacji jako produktu eksportowego, to bowiem tak naprawdę buduje pozycję kraju w świecie. A będzie też poruszony temat nowego Jedwabnego Szlaku i oddolnej inicjatywy Polska 3.0, czyli planów zbudowania infrastruktury transportowej, która może być ważnym bodźcem rozwoju Polski. To tylko niektóre z punktów programu pierwszego dnia kongresu, który zakończy wieczorna gala. Drugiego dnia kongresu znów powróci temat polskiej marki, pojawi się temat współpracy regionalnej, a także… Polek w światowym biznesie.

więcej: www.60mln.pl/jasionka

Udział w kongresowych panelach jest płatny, obejmując pakiety premium, premium plus oraz VIP ten ostatni z noclegiem w hotelu. Ruszyła już sprzedaż biletów online.

Rafał Korzeniewski 

Kongres 60 Milionów na Florydzie, pamiątkowe zdjęcie z ministrem Jerzym Kwiecińskim

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.