Menu
Na czym polega optymalizacja konwersji?

Na czym polega optymalizacja konwersji?

Sama optymalizacja strony pod kątem SEO może okazać się niewystarczająca. O ile liczba odwiedzających osób będzie stosunkowo duża, to jednak tylko niewielka część faktycznie dokona zakupu usług lub produktów. Na czym polega proces związany z optymalizacją konwersji? Jak wygląda to z praktycznego punktu widzenia? Dlaczego warto zdecydować się na optymalizację konwersji? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

 

Optymalizacja konwersji – na czym polega ten proces?

Optymalizacja konwersji to proces, który różni się w zależności od tego, z jakim typem strony mamy do czynienia. Błędem jest kierowanie się jednym schematem optymalizacyjnym, bowiem efekty będą niezauważalne. Co prawda poprawimy statystyki związane z konwersją, ale nie jest wystarczające. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem podchodzenie do każdej witryny w sposób indywidualny, który jest dostosowany do wyznaczników wybranej marki. Ten niewielki niuans sprawia, że zyskujemy przewagę nad konkurencją, a to w każdej branży ma kluczowe znaczenie.

Jak w praktyce wygląda optymalizacja konwersji?

Optymalizacja konwersji to proces, który można zaliczyć do złożonych. W pierwszej kolejności specjaliści zajmują się dokonaniem audytu- to właśnie podczas niego sprawdzana jest witryna, a także analizowane są poszczególne działania użytkowników, które mogą być mierzone. Wbrew pozorom jest to jeden z istotniejszych etapów. Następnie weryfikowane są wszystkie ścieżki czekające na użytkownika przed zrealizowaniem działań, które są określone w konwersji. Kluczowe jest zatem zwrócenie uwagi na intuicyjność, przejrzystość i strukturę strony. Witryna jest weryfikowana pod wieloma względami, dzięki czemu możliwe jest stworzenie strategii. Ostatnim etapem jest stopniowe wprowadzania zmian- zaczynamy od tych najbardziej krytycznych, które mają szczególne znaczenie. Ważne jest, aby na tym nie zaprzestać procesu optymalizacji konwersji. Konieczne jest bowiem mierzenie efektów, ich weryfikacja, a także ustalanie i modyfikacja działań, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

Dlaczego warto zdecydować się na optymalizację konwersji?

Analityka internetowa, czyli wdrożenie narzędzi monitorujących ruch na stronie jest niezbędne, jeśli chcemy rozpocząć proces optymalizacji konwersji. Analiza danych zebranych przez narzędzia monitorujące ruch w witrynie to gwarancja weryfikacji i optymalizacji wielu elementów każdego serwisu. Wśród nich najczęściej wyróżnia się kolory, intuicyjność, wygląd formularzy, treści, układ menu, dotarcie do wybranych elementów witryny, złożoność formularzy. Zanim zaczniemy zajmować się optymalizacją konwersji, warto w pierwszej kolejności skupić się na optymalizacji SEO, która sprawi, że nasza strona znajdzie się wyżej w wynikach wyszukiwania. Ściągając odpowiedni ruch sprawimy, że przerodzi się on w konwersję, co będzie miało bezpośredni wpływ na zwiększenie sprzedaży produktów i usług.

(fot. pixabay.pl)

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.