Menu
Naturalna kołdra puchowa Ludwika - świetny wybór na lato !

Naturalna kołdra puchowa Ludwika – świetny wybór na lato!

Zdrowy sen to podstawa. Zarówno w zakresie odpowiedniego funkcjonowania organizmu, w tym jego kluczowych organów włącznie z mózgiem, jak również w obszarze zdrowia psychicznego. W dobie dużej ilości bodźców i codziennych stresów sen to najlepsza forma relaksu i restartu. Nic tak nie pozwana naładować baterię i zregenerować poziom energii do działania, jak przysłowiowe 8 godzin głębokiego snu. I to właśnie faza głębokiego snu, zwana REM, jest tak kluczowa dla codziennego, prawidłowego funkcjonowania, dobrego samopoczucia. Jest również ważna pod kątem zdolności człowieka do koncentracji, czy pamięci. Noworodki najwięcej czasu spędzają podczas snu właśnie w tej fazie, dlatego uważa się, że to właśnie ona odpowiada za rozwój mózgu. Co zrobić jednak, gdy próbujemy zasnąć latem, a jest nam gorąco lub niewygodnie? Rozwiązanie jest bardzo proste – trzeba kupić odpowiednią kołdrę naturalną!

Letnia kołdra puchowa – dlaczego jest tak ważna?

Wysokie temperatury w okresie letnim dają się we znaki także w nocy. A to utrudnia zasypianie. Dlatego kołdry letnie, które wykonane są z naturalnego materiału, to strzał dziesiątkę. Mają wiele zalet, wśród których istotna jest ich termoregulacja, czy przepuszczalność powietrza. Są również bardziej miękkie, a przez to przyjemniejsze. Kołdra puchowa letnia powinna posiadać odpowiednią gramaturę. To współczynnik w przeliczeniu na m2, który określa ilość wypełnienia w kołdrze. Im więcej wypełnienia, tym kołdra jest cieplejsza. Dlatego kołdry letnie posiadają niższą gramaturę, tym samym są również lżejsze. A to bardzo ułatwia zasypianie w momencie, gdy temperatura powietrza jest wysoka. Przy zakupie kołdry warto zwrócić uwagę również na jej wymiary. Kołdra 140×200 to standardowy rozmiar, który sprawdza się w przypadku mniejszych łóżek. Dla osób, które lubią przestrzeń, czy dużych łóżek małżeńskich, doskonale sprawdzi kołdra 200×220. 

Postaw na sprawdzonego producenta kołder puchowych – kołdry Ludwika

Ludwika to marka o ugruntowanej na polskim rynku pozycji. Rodzima firma, która zajmuje się produkcją kołder oraz poduszek. Wśród zalet producenta należy uwzględnić przede wszystkim najwyższą jakość oferowanych produktów. Dotyczy to zarówno materiałów wykończeniowych, jak również samego puchu. Dbałość o detale, przyjemne w dotyku tkaniny, odpowiedni dobór gramatury pod kątem przeznaczenia kołdry sprawia, że kołdra naturalna Ludwika to świetny wybór na okres letni. Od wielu lat firma Ludwika współpracuje z polskimi hodowcami gęsi oraz kaczek, którzy odpowiadają za dostawę puchu niezbędnego do produkcji naturalnych kołder i poduszek. Dzięki wdrożeniu nowoczesnej technologii, gotowe wyroby cechuje nie tylko trwałość, ale również hipoalergiczność. Marka Ludwika to jeden z najchętniej wybieranych producentów kołder letnich. Wszystko za sprawą komfortowego snu, który zapewniają, trwałości, co oznacza, iż jest to zakup na lata, elegancji i łatwości w pielęgnacji kołder. Dzięki puchowi doskonale utrzymują odpowiednią temperaturę ciała, jak również odprowadzają wilgoć. Kołdry dostępne są w wielu wariantach, jeśli chodzi o rozmiary, jak również design, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie, dopasowane tak samo pod kątem potrzeb, jak również gustu.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.