Menu

Jeep Renegade w wersji Limited mały crossover SUV

Produkowany od 2014 roku jest koncepcyjnym pierwowzorem modelu prototypu o tej samej nazwie zaprezentowanego w 2008 roku. Wzorem jeśli chodzi o nadwozie dla tego modelu był klasyczny Jeep Wrangler. Samochód powstał we współpracy z Fiatem. Zbudowano go na płycie podłogowej Small US Wide 4×4 architecture, na której powstał m.in. Fiat 500L i Grande Punto. Auto cieszy się dużą popularnością jako mały crossover SUV.

Red. Agnieszka Majcher

Wiele z dostępnych na rynku samochodów ze zwiększonym prześwitem tylko sprawia wrażenie samochodów terenowych za sprawą braku napędu na cztery koła. To kolejny dowód na to, że panująca moda na SUV-y dotyczy głównie segmentu miejskiego. Testowany Jeep Renegade w wersji Limited jest jednym z nielicznych wyjątków w tym temacie.

Image 1

Jazda

Model włoskiego koncernu może się pochwalić opcjonalnym napędem na cztery koła. Jest bezsprzecznym zwycięzcą wśród innych aut o podobnej klasie, jeżeli chodzi o własności terenowe. Jeżeli szukacie auta, który nie tylko sprawdzi się w mieście czy na nieutwardzonej drodze prowadzącej do domku za miastem,  to  Renegade będzie właśnie tym wyborem. Sprawdzi się także dla tych, którzy marzą o tym, aby poczuć delikatny posmak offroadu, Spory prześwit sprawia, że Jeep może naprawdę sporo. Dodatkowym atutem jest także średnica zawracania. Różnica na poziomie 0,8 m może mieć istotne znaczenie przy manewrowaniu na ciasnych trasach. Pomimo niedużych rozmiarów to doskonałe auto przygotowane do jazdy w terenie,  aczkolwiek raczej w wersji  Trailhawk niż Limited,  która sprawia wiele frajdy z jazdy po najbardziej wymagających drogach przy zapewnieniu najlepszych chociażby głębokości brodzenia. Jazdę  dodatkowo w warunkach terenowych ułatwiają korzystne kąty: najazdu 30,50, rampowy 25,70 i zejścia 34,30. W pełni automatyczny system Jeep® Active Drive zapewnia także płynne rozdzielanie napędu na przednią i tylną oś pojazdu, a także na poszczególne koła, przy każdej prędkości i to bez dodatkowej interwencji kierowcy. 

Ale wróćmy do naszej wersji…

Jeep Renegade Limited jest pojazdem, który mocno mnie zaskoczył, oferując dużą przyjemność i komfort jazdy. Auto zaprojektowano z myślą o bezpieczeństwie kierowcy i pasażerów.  Czuwa nad tym szereg funkcji takich jak system ostrzegania o kolizji z przodu czy przednie czujniki parkowania. 

Wnętrze

/content/dam/jeep/crossmarket/RENEGADE-MY20/RenegadeMY20_Overview/4-Mobile/2-Content/Jeep-renegade-suv-technology-dashboard-mobile-400x141.jpg

Jakość materiałów i ich spasowanie w Jeepie bardzo mi się podoba i  jest naprawdę na wysokim poziomie. Wnętrze jest przemyślane, intuicyjne w obsłudze oraz bardzo stonowane. Deska rozdzielcza posiada ciągnący się przez jej całą długość, nowocześnie zaprojektowany panel.  Proste kształty przeplatają się z niewielkimi stylistycznymi smaczkami. Jest ciemniej niż w innych SUV-ach, być może dla jednych bardziej topornie, ale taki właśnie styl pasuje do Jeepa. Dodatkowym atutem jest także przestronność i duża liczba schowków. Siedzenia obszyte wysokiej jakości tkaniną, opcjonalny system multimedialny UconnectTM 8.4 czy świetnie spasowane elementy dodają mu szyku i elegancji. 

 

Cena

Jeep Renegade występuje w czterech wersjach: Sport, Longitude, Limited i wspomnianej wcześniej Trailhawk. Cena wersji Limited zaczyna się od 89 500 zł. 

 

Zdjęcia: materiał prasowy Jeep

 

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.