Menu
Kongres 60 Milionów powraca!

Kongres 60 Milionów powraca!

Kongres 60 Milionów, bo tylu jest na świecie Polaków. Więcej niż połowa z nas mieszka poza granicami kraju i Kongres 60 Milionów to światowy zjazd Polonii. Pierwszy odbył się właśnie w Miami w 2018 roku w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Organizatorzy poszli za ciosem, kolejne kongresy odbywały się w Ameryce i Europie. I raz do roku także w Polsce. Lub miały się odbywać, bo plany pokrzyżowała pandemia – a plany były naprawdę ambitne – i ostatni odbył się dwa lata temu właśnie w Miami. Teraz Kongres 60 Milionów powraca i będzie to znów Miami.

Kongres 60 Milionów to spotkanie Polski z Polonią, przede wszystkim – choć oczywiście niewyłącznie – z polonijnymi przedsiębiorcami. Chcemy, by byli oni w krajach, gdzie dziś mieszkają i prowadzą biznes ambasadorami Polski, ale to też szansa na nawiązywanie kontaktów pomiędzy nimi i integrację środowiska. Kontakty równa się biznes. Dlatego kongres to nie tylko wykłady, dyskusje i prelekcje. To także szereg wydarzeń towarzyszących służących właśnie temu, by ty te kontakty nawiązywać. W programie będzie zatem specjalny rejs statkiem po zatoce i tradycyjnie już turniej golfowy.

Nie lekceważmy jednak tego, co będzie się działo w salach konferencyjnych. Z uczestnikami spotkają się między innymi twórca potęgi InPostu Rafał Brzoska. Zaczynali od tradycyjnych usług pocztowych, a że przesyłki listów były wtedy objęte monopolem Poczty Polskiej dokładali do każdego listu kawał blachy by był cięższy. Bo w tym wypadku monopol już nie obowiązywał. A gdy okazało się, że ten rynek wobec rozwoju usług online nie ma przyszłości, wyszli z niego nie bawiąc się w sentymenty i postawili na paczkomaty. I był to strzał w dziesiątkę. Gdy konkurencja spostrzegła się, jak przyszłościowy jest to rynek, było już za późno. I byli chyba jedyną firmą, która nie potrzebowała żadnej tarczy antykryzysowej podczas pandemii. Przyjadą lub raczej przylecą także Stefan Batory współtwórca platformy Booksy oraz iTaxi, Oskar Kowalski założyciel Global Incubator, Maciej Kraus – Parter Movens Capital, Eva Hussain, CEO Polaron, Beata Drzazga, założycielka i Prezes Betamed S.A. Do Polaków też dołączą ważni przedstawiciele amerykańskiej polityki i biznesu, wśrnich burmistrz Miami Francis Suarez, były CFO Białego Domu David Feit oraz przedsiębiorca i wizjoner na rynku kryptowalut Alex Lightman.

Kongres 60 Milionów w Miami w Miami potrwa trzy dni. Program ułożony jest dość nietypowo. Pierwszy dzień to przywitanie gości, którzy przybędą przecież w większości z daleka. Drugi dzień to integracja, turniej golfowy i wieczorny rejs statkiem. Do sal konferencyjnych uczestnicy przeniosą się dopiero ostatniego dnia, po tym jak wymienią wizytówki i się poznają. Tak jak w przypadku poprzednich edycji – towarzyszymy Kongresowi 60 Milionów praktycznie od początku – objęliśmy go naszym patronatem medialnym.

Dostępna jest jeszcze ostatnia pula biletów, a szczegółowy program znajdziecie na stronie kongresu www.kongres60mln.pl.

Red. Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.