Menu
Kongres 60 Milionów: Londyn!

Kongres 60 Milionów: Londyn !

Kongres 60 Milionów, bo tylu jest Polaków na całym świecie. I kolejna jego odsłona, tym razem będzie to Londyn. W zeszłym roku Kongres 60 Milionów miał trzy odsłony, w tym będzie ich sześć, ta będzie druga. Gdy Kongres 60 Milionów w Londynie przygotowywano, miało być już po Brexicie, ale póki co Wielka Brytania z Unii wychodzi, takie jest oficjalne stanowisko ich rządu, ale wyjść jakoś nie może i nie wiadomo, czym się to skończy. Żenujący spektakl jaki sobie na Brytyjczycy na własne życzenie zafundowali trwa. To właśnie Brexit pozostanie głównym tematem, będzie o wyzwaniu i szansach w perspektywie politycznej, przynajmniej tak to sformułowano, bo w czym te szanse upatrywać nie sposób powiedzieć. Będzie też o Brexicie jako szansach i zagrożeniach dla gospodarki, na razie jednak nie wiadomo, jak będą wyglądać stosunki gospodarcze po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii, głównie zatem będzie o niepewności i zagrożeniach. A poza tym pojawią się takie ważne tematy, jak:

– polskie marki na rynkach międzynarodowych – budowanie marki Polska

– rynek nieruchomościach- rynek technologiczny – start-upy

– rola kultury i mediów polonijnych w promocji Polski

– rynek finansowy – rynek usług prawniczych – środowisko prawnicze

– turystyka biznesowa, medyczna, wypoczynkowa – promocja regionów

– środowiska organizacji polonijnych: stowarzyszenia polonijne, młodzi aktywiści

Wśród zaproszonych do udziału w kongresie są przedstawiciele skłóconego rządu, skrajnie podzielonego parlamentu i co chyba ważniejsze, biznesu i różnych instytucji. I oczywiście Polonia, bardzo w Wielkiej Brytanii liczna, w większej części dopiero niedawno tam osiadła, bo Wielka Brytania była najpopularniejszym kierunkiem emigracji przynajmniej do Brexitu, dopiero potem zaczęło się to zmieniać. I to oni, Polonusi będą najważniejszymi gośćmi kongresu, bo to dla nich jest on organizowany. Ale to zaproszenie również dla nas, bo chcą się oni spotkać ni tylko z ambasadorem, przedstawicielami rządu i samorządowcami, ale również z przedstawicielami biznesu z kraju.

Program kongresu rozłożony jest bardzo nierówno. Pierwszego dnia przewidziane jest tylko przyjęcie powitalne. Właściwe obrady będą miały miejsce drugiego dnia, a na wieczór zaplanowano jeszcze rejs statkiem. A ostatniego dnia w programie jest już tylko Turniej Golfa o Puchar 650 Milionów, a początkujący gracze mogą wziąć udział w akademii golfa.

więcej

Bilety na Kongres 60 Milionów są już do nabycia online na portalu ebilet.pl. Za udział w rejsie, a także turnieju golfa lub golfowej akademii trzeba zapłacić dodatkowo (należy to zaznaczyć przy zakupie biletów).

Rafał Korzeniewski

Magazyn przedsiębiorcy@eu objął Kongres 60 Milionów (w tym również jego londyńską odsłonę) swoim patronatem medialnym.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.