Menu
Kongres 590, w tym roku nie w listopadzie, ale już na początku października

Kongres 590, w tym roku nie w listopadzie, a już na początku października !

Kongres 590 odbędzie się w tym roku na początku października. 590 to prefix oznaczający w kodzie kreskowym produkt z Polski. Ale nie chodzi o promocję polskich wyrobów, chodzi o polską gospodarkę. O to, jak ją wzmocnić, jak uczynić z niej gospodarkę liczącą się w świecie. Jest miejscem wymiany poglądów przedsiębiorców, naukowców i polityków. W tym roku odbędzie się po raz czwarty, ale nie w połowie listopada, jak dotąd, ale już na początku października. To znaczy, jeszcze przed wyborami, co przyciągnie zapewne jeszcze większą uwagę mediów. W zeszłym roku na 6000 uczestników przypadało 600 dziennikarzy, w tym roku będzie ich zapewne jeszcze więcej. Dziennikarzy, jak można się spodziewać, zainteresują przede wszystkim politycy. Zwłaszcza ministrowie resortów gospodarczych, zawsze zresztą w kongresie czynnie uczestniczący. Tak, jak od początku, swoim honorowym patronatem obejmie kongres i weźmie w nim czynny udział prezydent Andrzej Duda. Spowodowało nawet małe zamieszanie organizacyjne i kilkudniowe przesunięcie terminu kongresu ze względu na szczyt Grup Wyszehradzkiej. Nie zmienia się miejsce, nowoczesne centrum kongresowe G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce, zresztą jego rówieśnik.

Oprócz członków rządu jako prelegenci wystąpią prezesi największych firm, przede wszystkim państwowych, naukowcy i eksperci. Nie zabraknie gości z zagranicy. Ale najważniejsi są przedsiębiorcy, to oni stanowią większość uczestników. Ci duzi, średni, mali i ci mikro, w tym przedstawiciele startupów, bo bez nich nie można sobie wyobrazić rozwijającej się gospodarki. Program podzielono na ponad sto paneli. Oprócz obrad plenarnych w programie znalazło się szereg sesji odbywających równolegle się w aż dziewięciu salach. Uczestnicy muszą więc starannie się z nim zapoznać, by się w tym wszystkim nie pogubić. Wśród tematów, które się pojawią będzie, tak, jak w zeszłym roku Centralny Port Komunikacyjny, aktualny temat fuzji Orlenu i Lotosu, partnerstwo ze Stanami Zjednoczonymi na płaszczyźnie gospodarczej (co nam jak dotąd nie wychodzi), niemożliwe do pominięcia tematy e-gospodarki i e-państwa. Bo jedno i drugie staje się cyfrowe (określenie wirtualne byłoby tu jednak niezręczne, chodzi o realną gospodarkę i realne państwo jednak). I oczywiście energetyka, przed nami poważne decyzje dotyczące miksu energetycznego i uzgodnienia naszej polityki z polityką energetyczną i klimatyczną Unii. Wyliczać można długo. To oczywiście też, jak zawsze podczas takich dużych wydarzeń, okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, które mogą zaprocentować w przyszłości.

My oczywiście jako jego patron medialny, będziemy tam tak, jak w ubiegłych latach, obecni. Bo być tam trzeba. Kongres 590 to jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w kraju, porównywalny jedynie do Forum Ekonomicznego w Krynicy i obu kongresów w Katowicach, Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Kongres 590, poniedziałek 7 i wtorek 8 października, od godziny 10.00

G2A Arena, Centrum Wystawienniczo Kongresowe Województwa Podkarpackiego

Jasionka pod Rzeszowem (vis a vis lotniska, można dolecieć), gdzie to jest

Szczegółowy program jest już zamieszczony na stronie internetowej kongresu: www.kongres590.pl.

Udział w kongresie jest niestety dla przedsiębiorców płatny, ale można to potraktować jako dobra inwestycję. Rejestracji swojego udziału należy dokonać korzystając z formularza online na stronie kongresu.

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.