Menu
Kongres 590 odbędzie się 5 i 6 maja w Warszawie

Kongres 590 odbędzie się w maju w Warszawie

Wiemy już, że Kongres 590 – którego jako magazyn jesteśmy jednym z partnerów medialnych – będzie dwudniowy i odbędzie się w formule hybrydowej 5 i 6 maja w Warszawie. Oczywiście z zachowaniem najwyższych wymogów sanitarnych, stąd zresztą wybór formuły hybrydowej. Przypomnijmy, że odbywający się pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy Kongres 590 jest jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń obok Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach i również odbywającego się w Katowicach Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Oraz mającego nieco inną formułę Forum Ekonomicznego, które już na stałe przenosi się z Krynicy do Karpacza. Kongres 590 to cykliczne, coroczne wydarzenie gospodarcze, skupiające przedstawicieli polskiego biznesu, nauki, polityki oraz gości zagranicznych. Stanowi arenę wymiany myśli, poglądów i doświadczeń polskich przedsiębiorców, menedżerów, polityków, naukowców oraz ekspertów ekonomicznych. Zaproszenie do udziału w Kongresie skierowane jest do wszystkich firm, począwszy od najmniejszych i start-upów, i to jest własnie tym, co różni Kongres 590 od Forum Ekonomicznego. To będzie jego piąta edycja, która miała się odbyć w zeszłym roku, ale uniemożliwiła to pandemia.

Wyjaśnić – lub przynajmniej przypomnieć – skąd się wzięła nazwa. Kongres 590, bo 590 to prefiks kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wprowadzone do obrotu na terenie Polski. Kongres 590 skupia się na Polsce i narodowej gospodarce. Tym razem punktem odniesienia będą na pewno doświadczenia roku minionego, światowy kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię, co wymaga zrewidowania poglądów, zidentyfikowania zagrożeń i nowego spojrzenia na otaczający świat. 5. edycja Kongresu 590 koncentruje się na pięciu kluczowych dla naszego państwa obszarach: bezpieczeństwie zdrowotnym i ekologii, społeczeństwie, gospodarce, eksporcie i ekspansji gospodarczej oraz infrastrukturze.

Wśród gości kongresu oprócz prezydenta Andrzeja Dudy, będą między innymi premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, i inni członkowie rządu, przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, spółek skarbu państwa, nauki i oczywiście biznesu. 

Choć Kongres 590 kojarzymy z G2Arena w Jesionce pod Rzeszowem, to piąta edycja odbędzie się w Warszawie, w Renaissance Warsaw Airport Hotel w Warszawie, należącym do Polskiego Holdingu Hotelowego. 

Oddajmy jeszcze głos Remigiuszowi Kłopotkowi, prezesowi spółki Kongres 590, organizatora kongresu, by dowiedzieć się, jak będzie wyglądała zorganizowana w formule hybrydowej 5 edycja kongresu: 

– Naszym priorytetem przy realizacji wiosennej edycji Kongresu 590 jest zapewnienie bezpieczeństwa naszych gości. Stale monitorujemy aktualną sytuację epidemiologiczną. Wykorzystamy sprawdzone procedury medyczne oraz zastosujemy się do obowiązujących obostrzeń. I dodaje– Przygotowując tę edycję postawiliśmy na formułę hybrydową. W ciągu dwóch dni Kongresu, jednocześnie na trzech scenach prowadzone będą panele dyskusyjne transmitowane na żywo. W moderowanych dyskusjach wezmą udział liderzy z różnych branż, którzy na bieżąco po każdym bloku panelowym podsumują poruszane tematy. Uruchomimy również studio 590, które będzie przygotowywało interesujące materiały m.in. wywiady z naszymi Gośćmi.

Szczegółowa agenda Kongresu 590 jest już dostępna na jego stronie internetowej www.kongres590.pl.

Udział jest bezpłatny, wystarczy wejść na podaną wyżej strone kongresu www.kongres590.pl i zostawić swój adres mailowy, a organizatorzy prześlą nam przed jego rozpoczęciem przypomnienie z aktualną agendą i linkiem do transmisji online.

Red. Barbara Jończyk

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.