Menu
Gmina Fair Play 2017 - partnerzy i roni medialni konkursu

jesteśmy partronem medialnym konkursu

Konkurs Gmina Fair Play to młodszy brat bardziej znanego konkursu Przedsiębiorstwo Fair Play, ale nie tak znowu dużo młodszy, to już jego szesnasta edycja. Po mającym charakter wstępnej eliminacji I etapie konkursu, podczas którego analizowano przedstawione przez biorące udział w konkursie gminy ankiety, teraz przyszedł czas na audyty certyfikacyjne i zostanie sprawdzona rzetelność przedstawionych w ankietach informacji. Audytorów czeka naprawdę duża praca, do konkursu zgłosiło się bowiem ponad pół tysiąca gmin!

Proces weryfikacji gmin w konkursie jest dwuetapowy i wieloaspektowy. W każdej gminie, która po pozytywnej ocenie jej ankiety przez Komisję Konkursową przeszła do II etapu, w ciągu najbliższych tygodni zostanie przeprowadzony audyt, a także badanie oczekiwań i potrzeb przedsiębiorców w zakresie rozwoju społeczno – ekonomicznego. Głównym zadaniem audytora będzie potwierdzenie danych zawartych w ankiecie konkursowej oraz uzyskanie dodatkowych informacji świadczących o przyjazności i rzetelności gminy. W trakcie całodziennego audytu audytor spotka się z pracownikami urzędu, a także z dostawcami mediów technicznych, inwestorami, przedstawicielami lokalnych organizacji biznesu, instytucji finansowych, edukacyjnych i innych mającymi związek z realizacją inwestycji lub przedsiębiorczością. W czasie audytu audytorzy sprawdzą, które z gmin wypracowały mechanizmy rozwoju bazujące na zrozumieniu potrzeb inwestora i społeczności lokalnej. Elementami, na które audytor również zwróci uwagę są stałe polepszanie infrastruktury, stosowanie i promowanie rozwiązań lub inwestycji proekologicznych oraz inwestycji i obiektów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Lista uczestników konkursu jest dostępna na stronie konkursu, w zakładce uczestnicy. Jest na tyle długa, że najpierw zobaczymy mapkę z podziałem Polski na województwa, a dopiero potem, po kliknięciu na jedno z nich pojawi się lista gmin z tego województwa, które uczestniczą w konkursie. Na Mazowszu jest ich 47, ale najwięcej, co może zaskoczyć, jest z Podkarpackiego, bo aż 68. Najmniej liczną reprezentację ma najmniejsze opolskie, bo tylko 14.

Na stronie internetowej konkursu dostępna jest też lista wszystkich gmin, które brały udział w dotychczasowych edycjach konkursu. Gmin, to jeden z najważniejszych warunków w konkursie, które dbają o przedsiębiorców i skutecznie przyciągają inwestorów.

więcej: www.gmina.fairplay.pl

Rafał Korzeniewski

Gmina Fair Play 2017 - partnerzy i roni medialni konkursu

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.