Menu
Wystawa Jasinski&friends VII w Galerii przy Teatrze (Narodowym)

Jasinski&friends VII w Galerii przy Teatrze (Narodowym)

Wernisaż wystawy Jasinski&friends VII już za nami, nie poczęstują nas wernisażowym winem, ale na wystawę wybrać się na pewno warto. Galeria jak najdosłowniej mieści się przy Teatrze, jest to do tego jedna z najważniejszych polskich scen, może nawet najważniejsza, Teatr Narodowy. Ta uwaga jest też z tego względu ważna, że wchodzi się do galerii tym samym wejściem, co do teatru (i w tych samych godzina jest czynna). Siódemka oznacza, że ta cykliczna wystawa zorganizowana będzie już po raz siódmy, znów objęta patronatem medialnym naszego magazynu. A Dominik Jasiński jest jednocześnie jej współorganizatorem i kuratorem.

Na wystawie prezentowane są obrazy, grafiki i fotografie zarówno twórców już uznanych, ze znacznym dorobkiem, jak i tych do tej pozycji dopiero aspirujących. Wszystkie wystawione prace można też nabyć, chyba, że ktoś nas zdążył uprzedzić (świadczy o tym czerwona kropka na tabliczce z tytułem i nazwiskiem autora). Wystawa potrwa jeszcze do końca grudnia, ale nie warto wizyty odkładać aż tak długo, bo może wypatrzymy coś, co nada się na prezent pod choinkę? Zakup możemy też oczywiście potraktować jako inwestycję lub dokonać go dla własnej przyjemności.

Na wystawie Jasinski&friends VII zaprezentowano prace aż 27 artystów, wymienimy ich poniżej w kolejności alfabetycznej:

Maria Bożycka, Marcin Dobas, Jakub Godziszewski, Bartosz Hadryś, Gabriela Hedjerci, Bartosz Iwan, Kamil Jakóbczak, Zuzanna Jankowska, Dominik Jasiński, Anna Kacprzak, Michał Król, Grzegorz Kufel, Michał Lenny, Anna Malikowska, Anna Masiul – Gozdecka, Mirka Misiewicz, Sylwia Mużyło, Izabela Olszyna, Marek Pawełek, Paweł Podlewski, Weronika Różańska, Małgorzata Skuza, Michał Sokołowski, Sylwester Stabryła, Marcin Stawny, Joanna Szumska i Magdalena Woźniak.

Wernisaż wystawy odbył się 25 listopada, był tłum, różni ważni ludzie i przede wszystkim artyści. Chyba największą uwagę przyciągnęła Gabriela Hedjerci, której obraz kobiety w kwefie (zatytułowany „Queen”) otoczonej psami okazał się autoportretem. Chyba, że się mylę (na obrazie widać tylko oczy), ale wrażenie było tak jednoznaczne, że zapomniałem się zapytać. Poniżej jej zdjęcie, do którego pozuje przed obrazem w identycznym stroju jak kobieta na nim.

Galeria Przy Teatrze, Teatr Narodowy

plac Teatralny 3 (wejście przez teatr)

Wystawa Jasinski&friends VII będzie czynna do 30 grudnia w godzinach pracy teatru.

Wstęp wolny!

Rafał Korzeniewski

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.